20-lecie powiatu bielskiego

16 czerwca 2018 roku w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej uroczyście obchodzono 20-lecie działalności ziemskiego powiatu bielskiego. Diecezję Cieszyńską reprezentował bp Adrian Korczago.

W obchodach wzięli udział zaproszeni goście, włodarze miast i gmin wchodzących w skład powiatu oraz radni powiatu poprzednich kadencji. W trakcie uroczystości przewodniczący Rady Powiatu Jan Borowski zaprezentował 20 lat działalności powiatu oraz przeprowadzonych działań.

Bp Adrian Korczago w pozdrowieniu skierowanym do uczestników podkreślił znaczenie lokalnej samorządności na rzecz małej ojczyzny, pogratulował dotychczasowych osiągnięć i życzył włodarzom Bożej mądrości, by udało się czerpać z kulturowego i wyznaniowego kapitału jaki posiada powiat ze względu na historyczne powiązania z Małopolską i Śląskiem Cieszyńskim.

Goście otrzymali także okolicznościowy medal upamiętniający 20-lecie powiatu bielskiego.

Fot. Powiat bielski

Najnowsze wpisy

  • Diecezja zebrała 850 ręczników

    Diecezja Cieszyńska włączyła się w projekt „Ręczniki dla Zespołu Opiekuńczo-Leczniczego Sióstr Boromeuszek w Cieszynie”.

    Czytaj więcej
  • Zmarł śp. Ernest Pinkas

    Informujemy, że we wtorek 17 lipca 2018 r. zmarł w wieku 88 lat śp. Ernest Pinkas, długoletni dyrygent chóru Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Goleszowie. Stał na czele chóru mieszanego w latach 1949-82.

    Czytaj więcej