25-lecie Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego

W sobotę 27 października 2018 roku zorganizowano uroczystość z okazji 25-lecia Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie.

Jubileusz zainaugurowano nabożeństwem w kościele Jezusowym, które poprowadzili dwaj absolwenci LOTE – ks. Marcin Kotas, proboszcz parafii ewangelickiej w Poznaniu oraz ks. Piotr Sztwiertnia, wikariusz parafii ewangelickiej w Goleszowie. W drugiej części, przeplatanej występami uczniów i absolwentów, do zebranych zwrócili się: dyr. Aleksandra Trybuś-Cieślar, bp Adrian Korczago, prezes TE w Cieszynie Jacek Sobota, proboszcz parafii cieszyńskiej ks. Janusz Sikora oraz dwie emerytowane panie dyrektor: Danuta Molin-Puczek oraz Lidia Pałac. Całość dopełniła prezentacja słowno muzyczna „Moje miejsce” na podstawie opowiadań Kornela Filipowicza w wykonaniu uczniów LOTE.

Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy zostali zaproszeni do auli LOTE, gdzie przekazywano życzenia oraz wspominano początki szkoły.

Fot. Janusz Gabryś, Mariusz Jaszczurowski

Najnowsze wpisy

  • Ewangelickie Dni Kościoła 2022

    Zaproszenie bp. Adriana Korczago, zwierzchnika Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP na Ewangelickie Dni Kościoła, które odbędą się w 2022 roku.

    Czytaj więcej
  • Zmarła śp. Barbara Enholc-Narzyńska

    W wieku 88 lat zmarła w Warszawie śp. Barbara Enholc-Narzyńska, ekumenistka, długoletnia Dyrektor Towarzystwa Biblijnego w Polsce, inicjatorka Ekumenicznego Przekładu Biblii. Pogrzeb odbył się w sobotę 27 lipca 2019 roku w Warszawie.

    Czytaj więcej