30 lat kościoła w Brennej

 

Parafia w Brennej świętowała 30-lecie wybudowania i poświęcenia kościoła.

W niedzielę 5 sierpnia odbyło się uroczyste nabożeństwo z okazji 30. rocznicy wybudowania i poświęcenia kościoła w Brennej. Nabożeństwo poprzedzone zostało porankiem pieśni chrześcijańskiej, podczas którego wystąpiły: miejscowy chór „Magnificat”, parafialny zespół młodzieżowy oraz gościnnie Chór Mieszany z Goleszowa pod dyrekcją Anny Staniczek.

W jubileuszowym nabożeństwie wzięli udział: bp Adrian Korczago, który skierował do zboru słowa pozdrowienia oraz życzenia z okazji święta, ks. dr Henryk Czembor – inicjator budowy kościoła oraz ówczesny proboszcz parafii w Ustroniu, ks. Roman Kluz, miejscowy proboszcz, kazanie wygłosił ks. prof. Marek J. Uglorz, który był drugim w dziejachi parafii proboszczem.

W uroczystościach wzięli udział także przedstawiciele władz samorządowych: Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch wraz z Małżonką oraz przewodniczący Rady Gminy Brenna Marcin Janasik.

 

Najnowsze wpisy

  • Ewangelickie Dni Kościoła 2022

    Zaproszenie bp. Adriana Korczago, zwierzchnika Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP na Ewangelickie Dni Kościoła, które odbędą się w 2022 roku.

    Czytaj więcej
  • Dzień Dystryktu Wschodniego ECAV na Słowacji

    W niedzielę 14 lipca 2019 roku w hali sportowej w Popradzie odbyło się uroczyste nabożeństwo w ramach Dnia Dystryktu Wschodniego Ewangelickiego Kościoła Augsburskiego Wyznania na Słowacji. W obchodach brał udział bp Adrian Korczago.

    Czytaj więcej