Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło lipca

O to modlę się, aby miłość wasza coraz bardziej obfitowała w poznanie i wszelkie doznanie.

List do Filipian 1,9

  • Powiększ
    Powiększ

Jak współcześnie przeżywamy adwent i pamiątkę Narodzenia Pańskiego?

Jak współcześnie przeżywamy adwent i pamiątkę Narodzenia Pańskiego, zastanawiają się autorzy „Zwiastuna Ewangelickiego” 23/2016.

 

Czy jest miejsce dla Solenizanta w naszych domach, rodzinach i przy naszych świątecznych stołach? – pyta diakon Małgorzata Gaś, a rozważając Słowo Boże ks. Łukasz Stachelek zachęca: Przygotujmy prezent dla Niego. Do duchowej aktywności zachęca ks. Waldemar Gabryś, a o znaczeniu radości, na kanwie spotkania Marii z Elżbietą, pisze ks. Leszek Czyż.

 

Jeśli mowa o świątecznych prezentach, zwłaszcza takich, jak kawa czy czekolada, warto zapoznać się z ideą ruchu Sprawiedliwego Handlu, o której w artykule Magdaleny Legendź mówi Zbigniew Szalbot z parafii w Toruniu, członek zarządu Fundacji „Koalicja Sprawiedliwego Handlu”: Uważam, że praca jest błogosławieństwem, a nie przekleństwem i warto wspierać tych, którzy z pracy własnych rąk chcą utrzymywać rodziny i rozwijać się.

 

Ponadto w rubryce 500 lat Reformacji Jerzy Sojka pisze o Reformacji w Niderlandach, a w rozmowie z ks. Łukaszem Ostruszką archiwistka Danuta Szczypka opowiada o inicjatywie uporządkowania parafialnego archiwum w Wiśle, podjętej z okazji jubileuszowego roku 2017.

 

W Wydarzeniach odnotowano, że kolejne dwa sejmiki wojewódzkie – dolnośląski oraz warmińsko-mazurski uhonorowały dorobek miejscowych ewangelików oraz jubileusz odnowy Kościoła ustanawiając przyszły rok Rokiem Reformacji.

 

Zachęcamy do prenumeraty na rok 2017 oraz do lektury – tradycyjnej i w formacie pdf. Przypominamy, że w parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2017 r.

Szczegóły na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2017.