Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło lipca

O to modlę się, aby miłość wasza coraz bardziej obfitowała w poznanie i wszelkie doznanie.

List do Filipian 1,9

Nowa stacja diakonijna w Drogomyślu

W powstającym Centrum Parafialnym Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu otworzono nową siedzibę Stacji Diakonijnej. Znajdują się w niej m.in. sala do ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz gabinet mogący służyć do zabiegów okołomedycznych.


Uroczystość otwarcia nowej siedziby Stacji Diakonijnej odbyła się 8 grudnia. Poświęcenia i otwarcia dokonał prezes Diakonii Polskiej bp Ryszard Bogusz w asyście miejscowych duszpasterzy – proboszcza parafii ks. Karola Macury i proboszcza pomocniczego ks. Tomasza Bujoka, a także dyrektora Diakonii Diecezji Cieszyńskiej ks. Marka Londzina, dyrektor generalnej Diakonii Polskiej Wandy Falk, przedstawicieli Rady Parafialnej, Komitetu budowy, wolontariuszy Stacji Diakonijnej oraz przybyłych parafian.


Nowa siedziba oferuje szereg pomieszczeń. Odrębne wejście prowadzi do poczekalni, do której przylega biuro Stacji, sala do ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz gabinet, który może służyć do zabiegów okołomedycznych (masaż, inhalacja, naświetlenia) bądź jako miejsce porad lekarskich.


Nowa siedziba Stacji Diakonijnej usytuowana jest w pobliżu czterech magazynów ze sprzętem do opieki nad chorymi w domu, co w znacznym stopniu usprawnia dotychczasową działalność. Świadczona pomoc w postaci wydawania odzieży pozostawiona została na dotychczasowym miejscu.


– Wierzymy, że w przyszłości nasza Stacja będzie mogła realizować się w zakresie świadczenia opieki paliatywnej nad chorymi w domach bądź przejmować zadania będące dotychczas w gestii gminnego MOPS. W planach istnieje również zakup samochodu dla transportu łóżek osobom, które sygnalizują trudności z organizowaniem transportu – mówi ks. Karol Macura.

 

Żródło:www.diakonia.org.pl