Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło kwietnia

Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma go tu, ale wstał z martwych.

Łk 24,5-6

Wydarzenia

 • Ewangelickie Dni Kościoła

  Już tylko dwa miesiące pozostały do Ewangelickich Dni Kościoła. Czym będą Ewangelickie Dni Kościoła? To cztery dni spędzone w gronie ewangelików z całej Polski. To wspólne świętowanie jubileuszu 500 lat Reformacji. To okazja, by nawiązać nowe i odnowić stare znajomości, odkryć bogactwo naszego Kościoła. Od 15 do 18 czerwca w Ustroniu, Wiśle, Cieszynie, Czeskim Cieszynie i Bielsku-Białej wspólnie chcemy dziękować Bogu za 500 lat odnowy Kościoła. To będzie wielkie rodzinne spotkanie ewangelików.


 • Obradował Synod Kościoła XIV kadencji

  Nabożeństwem ze Spowiedzią i Komunią Św. rozpoczęła się pierwsza sesja Synodu Kościoła XIV kadencji. Podczas nabożeństwa Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec przyjął ślubowanie nowych członków Synodu. Podczas wiosennej sesji Synodu Kościoła w dniach 22-23 kwietnia 2017 roku wybrano także nowego Prezesa Synodu i Radę Synodalną.


 • Wycieczka śladami ewangelickiego dziedzictwa

  22 kwietnia odbyła się wycieczka "Szlak architektury drewnianej - dziedzictwo ewangelików" zorganizowana przez Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" we współpracy z Muzeum Miejskim w Tychach.

 • Ewangelizacja wielkanocna

  W Poniedziałek Wielkanocny 17 kwietnia 2017 r. odbyła się w kościele Eben-Ezer w Dzięgielowie popołudniowa Diecezjalna Ewangelizacja Wielkanocna. Prowadził ją miejscowy proboszcz, a zarazem duszpasterz diakonatu oraz wicedyrektor domów opieki ks. Marek Londzin. Słowo Boże zwiastował ks. Bogdan Wawrzeczko ze Skoczowa. Na ewangelizacji obecna była także grupa jego byłych parafian z Węgrowa.

 • Bezsenna - czyli dobra noc

  Co roku, już od 20 lat, późnym wieczorem młodzi ludzie i nie tylko spotykają się, aby wspólnie w wielkiej społeczności przeżywać czas zadumy i rozmyślań, jakim jest pamiątka ukrzyżowania Jezusa, ale także – już po północy – radować się ze zmartwychwstania Pana.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 83 Następna »