Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło maja

Mowa wasza niech będzie zawsze uprzejma, zaprawiona solą.

List do Kolosan 4,6

Wydarzenia

 • Reformacyjne spotkania o sakramentach

  W sobotę, 26 listopada 2016 r. w centrum parafialnym Salem w Dzięgielowie odbył się cykl wykładów w ramach parafialnych obchodów jubileuszu 500 lat Reformacji. Temat ogólny brzmiał: Reformacyjne spotkania o sakramentach.

 • Adwentowy Zwiastun Ewangelicki

  Z jednej strony jesienna szaruga, z drugiej pospiech przedświątecznych przygotowań. Jak się od tego zdystansować, radzi w adwentowym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” 22/2016 ks. Marcin Rayss: Oczekując przyjścia Pana postarajmy się spojrzeć na świat z perspektywy Bożego dziecka, które w każdej życiowej sytuacji ma oparcie w miłującym Ojcu.

 • Nowa książka na jubileusz 500 lat Reformacji

  Książka Reformacja. Historia i teologia luterańskiej odnowy Kościoła w Niemczech w XVI wieku cz. 1 wydana przez Wydawnictwo Augustana opisuje w przystępny sposób wydarzenia, polityczne tło oraz kluczowe zagadnienia reformacyjnej teologii.

 • Diecezjalny Turniej Gier Planszowych w Goleszowie

  W piątek, 11 listopada 2016 r. już po raz drugi odbył się Diecezjalny Turniej Gier Planszowych w Goleszowie. Od wczesnych godzin porannych grupa ponad 30 osób rywalizowała ze sobą w 12 różnych grach jednocześnie mając okazję do nawiązania nowych znajomości.

 • Szkolenie dla nauczycieli szkółek niedzielnych w Dzięgielowie

  Parafia w Dzięgielowie przynajmniej raz w roku organizuje szkolenie dla osób prowadzących i pomagających w prowadzeniu zajęć szkółki. Mamy ponad 20 osób w różnym wieku (chociaż przeważa młodzież), które oddają się Bogu do dyspozycji, aby głosić dzieciom Ewangelię.

Strony: « Poprzednia 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 83 Następna »