Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło czerwca

Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi.

Dzieje Apostolskie 5,29

Wydarzenia

 • Ewangelickie drogowskazy. W co wierzymy, jak żyjemy

  W parafiach w całej Polsce można nabyć kolejny rocznik „Kalendarza Ewangelickiego” oraz niepowtarzalny przewodnik po bogactwie Biblii - Z Biblią na co dzień.


 • Charytatywny Koncert Adwentowy w Międzyrzeczu

  10 grudnia w Międzyrzeczu miał miejsce Charytatywny Koncert Adwentowy, w którym wzięli udział: Beata Bednarz, Diecezjalna Orkiestra Dęta i chór parafialny z Międzyrzecza. Wydarzenie odbyło się w związku z akcją charytatywną w celu remontu kościoła, który uległ częściowemu spaleniu 28 lipca 2016 roku.

 • Jak współcześnie przeżywamy adwent i pamiątkę Narodzenia Pańskiego?

  Jak współcześnie przeżywamy adwent i pamiątkę Narodzenia Pańskiego, zastanawiają się autorzy „Zwiastuna Ewangelickiego” 23/2016.

 • Reformacyjne spotkania o sakramentach

  W sobotę, 26 listopada 2016 r. w centrum parafialnym Salem w Dzięgielowie odbył się cykl wykładów w ramach parafialnych obchodów jubileuszu 500 lat Reformacji. Temat ogólny brzmiał: Reformacyjne spotkania o sakramentach.

 • Adwentowy Zwiastun Ewangelicki

  Z jednej strony jesienna szaruga, z drugiej pospiech przedświątecznych przygotowań. Jak się od tego zdystansować, radzi w adwentowym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” 22/2016 ks. Marcin Rayss: Oczekując przyjścia Pana postarajmy się spojrzeć na świat z perspektywy Bożego dziecka, które w każdej życiowej sytuacji ma oparcie w miłującym Ojcu.

Strony: « Poprzednia 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 84 Następna »