Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło maja

Mowa wasza niech będzie zawsze uprzejma, zaprawiona solą.

List do Kolosan 4,6

Wydarzenia

 • Rodzinny adwent 2016

  Współcześnie adwent to jeden z najbardziej zabieganych okresów w roku. Książka wydana przez Wydawnictwo Augustana proponuje, aby zatrzymać się na chwilę w tym pędzie i spędzić wspólny czas z dziećmi. Jak przygotować się rodzinnie do świąt, nie w zgiełku zakupów i męczącej bieganinie – podpowiada autorka Sylwia Adamus.

 • 150 rocznica urodzin Matki Ewy

  Z okazji przypadającej 150 rocznicy urodzin Matki Ewy ( Ewa von Tiele- Winckler) 31 października 2016 roku przyjechały do parafii ewangelickiej w Miechowicach i byłego Diakonatu „Ostoi Pokoju” w Bytomiu,  siostry diakonise z Diakonatu „Friedenshort” z  Freudenbergu i Heiligengrabe z Niemiec z siostrą przełożoną Christine Killies

 • Nowe drzewa w Ogrodzie Reformacji

  W niedzielę, 6 listopada 2016 r., chór z parafii ewangelickiej ze Skoczowa zasadził dwa drzewa w Ogrodzie Reformacji w Szczyrku.

 • Śląskie Forum Reformacyjne

  W sobotę, 5 listopada 2016 r. w Bielsku-Białej na wspólnej sesji spotkały się dwa synody: Diecezji Cieszyńskiej i Katowickiej Kościoła luterańskiego. Okazją był początek obchodów jubileuszu 500 lat Reformacji.

 • Ekumeniczna wizytacja

  Pobyt 4 listopada 2016 roku zwierzchnika diecezji bielsko - żywieckiej biskupa Romana Pindla w Szkole Podstawowej w Goleszowie, w ramach wizytacji kanonicznej miejscowej parafii rzymskokatolickiej, miał ekumeniczny wymiar.

Strony: « Poprzednia 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 83 Następna »