Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło maja

Mowa wasza niech będzie zawsze uprzejma, zaprawiona solą.

List do Kolosan 4,6

Wydarzenia

 • Obradował Synod Kościoła XIV kadencji

  Nabożeństwem ze Spowiedzią i Komunią Św. rozpoczęła się pierwsza sesja Synodu Kościoła XIV kadencji. Podczas nabożeństwa Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec przyjął ślubowanie nowych członków Synodu. Podczas wiosennej sesji Synodu Kościoła w dniach 22-23 kwietnia 2017 roku wybrano także nowego Prezesa Synodu i Radę Synodalną.


 • Wycieczka śladami ewangelickiego dziedzictwa

  22 kwietnia odbyła się wycieczka "Szlak architektury drewnianej - dziedzictwo ewangelików" zorganizowana przez Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" we współpracy z Muzeum Miejskim w Tychach.

 • Ewangelizacja wielkanocna

  W Poniedziałek Wielkanocny 17 kwietnia 2017 r. odbyła się w kościele Eben-Ezer w Dzięgielowie popołudniowa Diecezjalna Ewangelizacja Wielkanocna. Prowadził ją miejscowy proboszcz, a zarazem duszpasterz diakonatu oraz wicedyrektor domów opieki ks. Marek Londzin. Słowo Boże zwiastował ks. Bogdan Wawrzeczko ze Skoczowa. Na ewangelizacji obecna była także grupa jego byłych parafian z Węgrowa.

 • Bezsenna - czyli dobra noc

  Co roku, już od 20 lat, późnym wieczorem młodzi ludzie i nie tylko spotykają się, aby wspólnie w wielkiej społeczności przeżywać czas zadumy i rozmyślań, jakim jest pamiątka ukrzyżowania Jezusa, ale także – już po północy – radować się ze zmartwychwstania Pana.

 • Wielkotygodniowe odwiedziny w domach opieki

  Biskup Adrian Korczago w Wielkim Tygodniu odwiedził mieszkańców domów opieki na terenie diecezji cieszyńskiej.

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 83 Następna »