Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło czerwca

Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi.

Dzieje Apostolskie 5,29

Wydarzenia

 • Promocja książki "Powołane"

  W środę dnia 26 kwietnia 2017 roku odbyła się w Kaplicy Domu Macierzystego promocja książki-albumu dotyczącego sióstr diakonis. W spotkaniu wzięło udział większe grono osób. Oprócz sióstr diakonis uczestniczyły dwie córki lekarza pracującego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie.

 • Diecezjalna konferencja kobiet

  W sobotę, 6 maja 2017r. w Parafii E-A w Goleszowie odbyła się Diecezjalna Konferencja Kobiet Diecezji Cieszyńskiej. Przybyło 44 delegatek Kół Pań z następujących parafii: Bielsko, Cieszyn, Cisownica, Goleszów z filiałami: Godziszów, Kozakowice, Leszna, Istebna, Jaworze, Skoczów, Wisła-Centrum oraz Wisła-Głębce.

 • Jubileusz 25-lecia sakry biskupiej bp. Tadeusza Rakoczego

  26 kwietnia w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej odbyła się dziękczynna msza w 25. rocznicę otrzymania sakry biskupiej przez bp. Tadeusza Rakoczego, pierwszego biskupa Diecezji Bielsko-Żywieckiej Kościoła Rzymskokatolickiego. W uroczystości uczestniczyli bp Adrian Korczago oraz bp Paweł Anweiler.

 • Obradował Synod Kościoła XIV kadencji

  Nabożeństwem ze Spowiedzią i Komunią Św. rozpoczęła się pierwsza sesja Synodu Kościoła XIV kadencji. Podczas nabożeństwa Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec przyjął ślubowanie nowych członków Synodu. Podczas wiosennej sesji Synodu Kościoła w dniach 22-23 kwietnia 2017 roku wybrano także nowego Prezesa Synodu i Radę Synodalną.


 • Wycieczka śladami ewangelickiego dziedzictwa

  22 kwietnia odbyła się wycieczka "Szlak architektury drewnianej - dziedzictwo ewangelików" zorganizowana przez Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" we współpracy z Muzeum Miejskim w Tychach.

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 84 Następna »