Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło czerwca

Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi.

Dzieje Apostolskie 5,29

Wydarzenia

 • Pasyjne Dni Skupienia

  Diecezjalna Komisja Ewangelizacyjno-Misyjna po raz kolejny zorganizowała Pasyjne Dni Skupienia dla duchownych, członków synodu diecezjalnego oraz członków rad parafialnych. Tematem przewodnim była "Wieczerza Pańska - odpuszczenie grzechów, dziękczynienie, wspólnota". Pierwsze spotkanie odbyło się 11 marca w Bielsku, drugie 25 marca w Skoczowie.

 • Wspomnienie s. Danuty Gerke w 20. rocznicę śmierci

  W Niedzielę Oculi, 19 marca 2017 r. w kościele Eben-Ezer w Dzięgielowie, odbyło się zwykłe - niezwykłe nabożeństwo. Zwykłe, bo celebrujące pasyjny czas wedle liturgicznego porządku, niezwykłe, bo poświęcone 20. rocznicy śmierci Matki Przełożonej, s. Danuty Gerke oraz wspomnieniu zaprzyjaźnionej z nią i diakonatem w Dzięgielowie, diakonisy s. Lydii Truse z Diakonatu „Sarepta” w Bethel-Bielefeld w Niemczech, zmarłej w wielu 102 lat dnia 5 marca 2017 roku.

 • "Powołane" - nowa pozycja na rynku wydawniczym

  Na rynku wydawniczym ukazała się szczególna publikacja pt. „Powołane”. To książka o młodych dziewczynach, które poświęcają swoje życie, o kobietach, które z miłości do Chrystusa podejmują pracę na rzecz innych, i o ewangelickich diakonisach, których zapłatą jest to, że mogą służyć.

 • Rekolekcje pasyjne dla sióstr diakonis

  "Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią" - pod takim hasłem w domu sióstr diakonis "Eben-Ezer" odbywały się dwudniowe rekolekcje pasyjne 8 i 9 marca 2017 roku, które prowadzili bp Adrian Korczago oraz ks. Piotr Sztwiertnia.

 • Obrady I sesji Synodu Diecezji VI kadencji

  W sobotę 4 marca w Bielsku-Białej odbyła się I sesja synodu diecezjalnego VI kadencji. Podczas synodu podsumowano rok 2016 oraz wybrano nową radę diecezjalną, komisję rewizyjną, a także delegatów świeckich do Synodu Kościoła.

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 84 Następna »