Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło czerwca

Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi.

Dzieje Apostolskie 5,29

Wydarzenia

 • Światowy Dzień Modlitwy w Jaworzu

  W pierwszy piątek marca (3.03.2017) tradycyjnie przeżywaliśmy nabożeństwo Światowego Dnia Modlitwy. W tym roku liturgię nabożeństwa pod hasłem: „Czy jestem wobec ciebie niesprawiedliwy?” przygotowały chrześcijanki z Filipin. Nabożeństwo w kościele w Jaworzu zgromadziło na wspólnej modlitwie liczne grono parafian.

 • Światowy Dzień Modlitwy w Bielsku

  Tradycyjnie już w pierwszy piątek marca w wielu parafiach w ramach tygodniowego nabożeństwa pasyjnego odbył się Światowy Dzień Modlitwy, który w tym roku przypadł na dzień 3 marca. Parafia Ewangelicko-Augsburska Bielsko zapraszając do współpracy Parafie Ewangelickie w Białej oraz w Starym Bielsku przygotowała nabożeństwo w barwnej i niecodziennej odsłonie.

 • ŚDM 2017 w kościele Jezusowym w Cieszynie

  W pierwszy piątek marca, jak nakazuje tradycja ŚDM, 3.3.2017r., zostało odprawione w Kościele Jezusowym w Cieszynie nabożeństwo, do którego liturgię napisały chrześcijanki z Filipin. Hasło: Czy jestem wobec ciebie niesprawiedliwy? - przeplatało się pomiędzy dynamicznym śpiewem Chóru Kościelnego pod dyrekcją diak. Joanny Sikory a liturgią - czytaną przez panie: Łucję Macurę, Dorotę Krzywoń, Dominikę Sabelę pod kierunkiem pastorowej Oliwii Madzi.

 • Diecezjalna Konferencja Duchownych w Wiśle

  Duchowni swoją kolejną konferencję przeżyli tym razem w Wiśle. Była to wyjątkowa konferencja, bo połączona z rozpoczęciem czasu pasyjnego.

 • Diecezjalny Zjazd Konfirmantów

  Grupa ok. 350 konfirmantów spotkała się w ostatnią sobotę lutego w Drogomyślu na pierwszym diecezjalnym zjeździe konfirmantów. Tematyka zjazdu dotyczyła Małego katechizmu Marcina Lutra. Organizatorzy za pomocą różnych elementów dostosowanych do zainteresowań i potrzeb młodych ludzi starali się jak najciekawiej zaprezentować zagadnienia, które konfirmanci poznają podczas przygotowania do konfirmacji.

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 84 Następna »