Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło kwietnia

Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma go tu, ale wstał z martwych.

Łk 24,5-6

Wydarzenia

 • Cieszyn miastem Reformacji

  W nadolziańskim grodzie odbyło się kolejne ważne wydarzenie związane z jubileuszem 500. lat Reformacji. Na cieszyńskim Rynku stanął bus reformacyjny – multimedialna wystawa prezentująca historię Reformacji oraz jej współczesne aspekty, a w Teatrze im. Adama Mickiewicza Sejmik Województwa Śląskiego, Rada powiatu cieszyńskiego i Rada Miasta Cieszyn spotkały się na uroczystej sesji.


 • Nabożeństwo ekumeniczne w katedrze św. Mikołaja

  "Pojednanie - miłość Chrystusa przynagla nas" - pod takim hasłem odbywał się tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W poniedziałek 21 stycznia biskup diecezji cieszyńskiej Adrian Korczago wraz z uczestnikami Instytutu Pastoralnego wziął udział w nabożeństwie w katedrze rzymskokatolickiej św. Mikołaja w Bielsku-Białej i wygłosił kazanie.

 • Ordynacja w Białej

  21 stycznia 2017 roku w ewangelickim kościele Marcina Lutra w Białej odbyła się podwójna ordynacja na duchownych. W Kościele powszechnym do służby diakona została ordynowana Dorota Fenger, a Zbigniew Obracaj, Grzegorz Olek i Piotr Sztwiertnia zostali ordynowani na księży.


 • IX Ekumeniczny Maraton Biblijny

  13 stycznia 2017 r. w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej po raz dziewiąty odbył się Ekumeniczny Maraton Biblijny. Przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich, władz samorządowych, służb mundurowych, dziennikarze, działacze społeczni oraz członkowie różnych organizacji na Podbeskidziu - łącznie 25 osób - odczytało 11 pierwszych rozdziałów Dziejów Apostolskich.

 • Spotkanie samorządowców ewangelików

  Biskup Diecezji Cieszyńskiej razem z Parafią Ewangelicko-Augsburską w Wiśle byli organizatorami spotkania samorządowców ewangelików. Spotkanie odbyło się w Święto Epifanii, 6 stycznia 2017 r. i rozpoczęło się nabożeństwem w kościele ap. Piotra i Pawła w Wiśle.

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 83 Następna »