Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło maja

Mowa wasza niech będzie zawsze uprzejma, zaprawiona solą.

List do Kolosan 4,6

Wydarzenia

 • Diecezjalna Konferencja Duchownych w Wiśle

  Duchowni swoją kolejną konferencję przeżyli tym razem w Wiśle. Była to wyjątkowa konferencja, bo połączona z rozpoczęciem czasu pasyjnego.

 • Diecezjalny Zjazd Konfirmantów

  Grupa ok. 350 konfirmantów spotkała się w ostatnią sobotę lutego w Drogomyślu na pierwszym diecezjalnym zjeździe konfirmantów. Tematyka zjazdu dotyczyła Małego katechizmu Marcina Lutra. Organizatorzy za pomocą różnych elementów dostosowanych do zainteresowań i potrzeb młodych ludzi starali się jak najciekawiej zaprezentować zagadnienia, które konfirmanci poznają podczas przygotowania do konfirmacji.

 • Spotkanie proboszczów i kuratorów parafii diecezji cieszyńskiej

  We wtorek 21 lutego w Goleszowie odbyło się kolejne spotkanie proboszczów i kuratorów wszystkich parafii diecezji cieszyńskiej. Spotkanie dotyczyło przedstawienia oferty ubezpieczenia zbiorowego dla całej diecezji oraz wizji funkcjonowania diecezji w latach 2017-2025.

 • VI Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego

  W sobotę 18 lutego na sali gimnastycznej w Ustroniu-Nierodzimiu odbył się VI Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Biskupa Diecezji Cieszyńskiej zorganizowany przez parafie w Skoczowie i Bładnicach. W turnieju wzięło udział 66 zawodników z 10 okolicznych parafii i rywalizowano w 5 kategoriach wiekowych.

 • Cieszyn miastem Reformacji

  W nadolziańskim grodzie odbyło się kolejne ważne wydarzenie związane z jubileuszem 500. lat Reformacji. Na cieszyńskim Rynku stanął bus reformacyjny – multimedialna wystawa prezentująca historię Reformacji oraz jej współczesne aspekty, a w Teatrze im. Adama Mickiewicza Sejmik Województwa Śląskiego, Rada powiatu cieszyńskiego i Rada Miasta Cieszyn spotkały się na uroczystej sesji.


Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 83 Następna »