Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło maja

Mowa wasza niech będzie zawsze uprzejma, zaprawiona solą.

List do Kolosan 4,6

Wydarzenia

 • Nabożeństwo ekumeniczne w katedrze św. Mikołaja

  "Pojednanie - miłość Chrystusa przynagla nas" - pod takim hasłem odbywał się tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W poniedziałek 21 stycznia biskup diecezji cieszyńskiej Adrian Korczago wraz z uczestnikami Instytutu Pastoralnego wziął udział w nabożeństwie w katedrze rzymskokatolickiej św. Mikołaja w Bielsku-Białej i wygłosił kazanie.

 • Ordynacja w Białej

  21 stycznia 2017 roku w ewangelickim kościele Marcina Lutra w Białej odbyła się podwójna ordynacja na duchownych. W Kościele powszechnym do służby diakona została ordynowana Dorota Fenger, a Zbigniew Obracaj, Grzegorz Olek i Piotr Sztwiertnia zostali ordynowani na księży.


 • IX Ekumeniczny Maraton Biblijny

  13 stycznia 2017 r. w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej po raz dziewiąty odbył się Ekumeniczny Maraton Biblijny. Przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich, władz samorządowych, służb mundurowych, dziennikarze, działacze społeczni oraz członkowie różnych organizacji na Podbeskidziu - łącznie 25 osób - odczytało 11 pierwszych rozdziałów Dziejów Apostolskich.

 • Spotkanie samorządowców ewangelików

  Biskup Diecezji Cieszyńskiej razem z Parafią Ewangelicko-Augsburską w Wiśle byli organizatorami spotkania samorządowców ewangelików. Spotkanie odbyło się w Święto Epifanii, 6 stycznia 2017 r. i rozpoczęło się nabożeństwem w kościele ap. Piotra i Pawła w Wiśle.

 • Ekumeniczny koncert kolęd "Bóg się rodzi pod Czantorią" w Ustroniu

  W Święto Epifanii 6 stycznia 2017 roku w kościele ewangelicko-augsburskim ap. Jakuba Starszego w Ustroniu odbył się ekumeniczny koncert "Bóg się rodzi pod Czantorią". Licznie zgromadzeni słuchacze mogli wysłuchać występów chórów i solistów, którzy dzielili się swoim talentem otrzymanym od Boga.