Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło czerwca

Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi.

Dzieje Apostolskie 5,29

Wydarzenia

 • Spotkanie proboszczów i kuratorów parafii diecezji cieszyńskiej

  We wtorek 21 lutego w Goleszowie odbyło się kolejne spotkanie proboszczów i kuratorów wszystkich parafii diecezji cieszyńskiej. Spotkanie dotyczyło przedstawienia oferty ubezpieczenia zbiorowego dla całej diecezji oraz wizji funkcjonowania diecezji w latach 2017-2025.

 • VI Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego

  W sobotę 18 lutego na sali gimnastycznej w Ustroniu-Nierodzimiu odbył się VI Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Biskupa Diecezji Cieszyńskiej zorganizowany przez parafie w Skoczowie i Bładnicach. W turnieju wzięło udział 66 zawodników z 10 okolicznych parafii i rywalizowano w 5 kategoriach wiekowych.

 • Cieszyn miastem Reformacji

  W nadolziańskim grodzie odbyło się kolejne ważne wydarzenie związane z jubileuszem 500. lat Reformacji. Na cieszyńskim Rynku stanął bus reformacyjny – multimedialna wystawa prezentująca historię Reformacji oraz jej współczesne aspekty, a w Teatrze im. Adama Mickiewicza Sejmik Województwa Śląskiego, Rada powiatu cieszyńskiego i Rada Miasta Cieszyn spotkały się na uroczystej sesji.


 • Nabożeństwo ekumeniczne w katedrze św. Mikołaja

  "Pojednanie - miłość Chrystusa przynagla nas" - pod takim hasłem odbywał się tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W poniedziałek 21 stycznia biskup diecezji cieszyńskiej Adrian Korczago wraz z uczestnikami Instytutu Pastoralnego wziął udział w nabożeństwie w katedrze rzymskokatolickiej św. Mikołaja w Bielsku-Białej i wygłosił kazanie.

 • Ordynacja w Białej

  21 stycznia 2017 roku w ewangelickim kościele Marcina Lutra w Białej odbyła się podwójna ordynacja na duchownych. W Kościele powszechnym do służby diakona została ordynowana Dorota Fenger, a Zbigniew Obracaj, Grzegorz Olek i Piotr Sztwiertnia zostali ordynowani na księży.