Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło maja

Mowa wasza niech będzie zawsze uprzejma, zaprawiona solą.

List do Kolosan 4,6

Wydarzenia

 • Złota i diamentowa konfirmacja w Wiśle

  W niedzielę, 8 czerwca 2014 roku, w Święto Zesłania Ducha Świętego Złoci i Diamentowi Konfirmanci wzięli licznie udział w nabożeństwie głównym w wiślańskim kościele. Jak przed laty zasiedli razem w pierwszych ławach. Kazanie w czasie nabożeństwa wygłosił ksiądz proboszcz Waldemar Szajthauer, a w liturgii udział wzięli ksiądz proboszcz Zdzisław Sztwiertnia oraz ks. Krzysztof Śledziński.

 • Czytanie Reformatora

  W piątkowe popołudnie 6 czerwca 2014 r. parafia ewangelicka w Wiśle oraz diecezjalna komisja obchodów 500 lat Reformacji zaprosiła na promocję książek do sali zborowej. Wydawnictwo wiślańskiej parafii „Luteranin” promowało książkę pt. Czytanie Reformatora. Zostały w niej zebrane teksty Jerzego Sojki, które wcześniej publikował w kwartalniku „Luteranin”.

 • Nowe centrum parafialne Effata w Drogomyślu

  W niedzielę, 25 maja 2014 r. w Drogomyślu obchodzono 226-lecie poświęcenia kościoła i dokonano oficjalnego otwarcia nowego centrum parafialnego oraz diakonijnego.

 • Konfirmacja w Międzyrzeczu

  W majowy czas, kiedy cieszymy się niezwykłym pięknem wiosennego, budzącego się świata przyrody, niezwykłej gamy barw, kolorów, zapachów, wielkiej dynamiki pogodowej - słońca, wiatru i deszczów na przemian, czasu matur - w parafiach przeżywamy konfirmacyjny czas. 4 maja 2014 r. odbyła się konfirmacja w Międzyrzeczu.

 • Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka

  17 maja 2014 r. w kościele Jezusowym w Cieszynie odbyło się ekumeniczne nabożeństwo z okazji Wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka, w ramach którego wspominano 100. rocznicę urodzin Klemensa Matusiaka – twórcy polskiego pożarnictwa na ziemi cieszyńskiej.

Strony: « Poprzednia 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 83 Następna »