Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło lipca

O to modlę się, aby miłość wasza coraz bardziej obfitowała w poznanie i wszelkie doznanie.

List do Filipian 1,9

Wydarzenia

 • Z Salmopola do Brazylii

  Pierwsze z pięciu nabożeństw ekumenicznych z okazji trwającego mundialu w Brazylii odbyło się 15 czerwca 2014 r. w kościele ewangelickim w Szczyrku Salmopolu. Rozlosowane zostały piłki Brazuka. Kolejne nabożeństwa w każdą niedzielę do 13 lipca br. o godz. 11.00

 • Festiwal Nadziei w Warszawie

  W dniach 14-15 czerwca 2014 r. odbył się w Warszawie Festiwal Nadziei. Spotkanie zorganizowały: Fundacja Festiwalu Nadziei i Stowarzyszenie Ewangelizacyjne Billy’ego Grahama. W praktyczną organizację i przeprowadzenie dwudniowego spotkania zaangażowały się w szczególności Kościoły nurtu ewangelikalnego i Kościół Rzymskokatolicki.

   

 • 23. rocznica powołania formacji Straży Granicznej

  Tradycyjnie już, 15 czerwca 2014 r., Ustroń stał się miejscem ekumenicznego spotkania pracowników i funkcjonariuszy SG, należących do różnych wyznań, przybywających z wielu placówek Śląsko-Małopolskiego Oddziału SG na czele z Zastępcą Komendanta Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej płk. SG Markiem Głuszczakiem, reprezentującym jednocześnie Komendanta Śląsko-Małopolskiego OSG ppłk. SG Waldemara Hołodniuka i Komendanta Głównego SG gen. dyw. SG Dominika Tracza.

 • Wycieczka z Białej do Zatorlandu

  Z okazji dnia dziecka w sobotni poranek, 31 maja 2014 r., dzieci z parafii w Białej wraz z rodzicami, dziadkami i opiekunami – łącznie 55 osób pojechały na wycieczkę do parku dinozaurów w Zatorze koło Wadowic.

 • Złota i diamentowa konfirmacja w Wiśle

  W niedzielę, 8 czerwca 2014 roku, w Święto Zesłania Ducha Świętego Złoci i Diamentowi Konfirmanci wzięli licznie udział w nabożeństwie głównym w wiślańskim kościele. Jak przed laty zasiedli razem w pierwszych ławach. Kazanie w czasie nabożeństwa wygłosił ksiądz proboszcz Waldemar Szajthauer, a w liturgii udział wzięli ksiądz proboszcz Zdzisław Sztwiertnia oraz ks. Krzysztof Śledziński.

Strony: « Poprzednia 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 84 Następna »