Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło maja

Mowa wasza niech będzie zawsze uprzejma, zaprawiona solą.

List do Kolosan 4,6

Wydarzenia

 • Rok katechizmu - Katechizm ks.K.Kotschego

  Rok 2014 jest „Rokiem katechizmu”. PTEw w Ustroniu zorganizowało spotkanie poświęcone polskim tłumaczeniom Małego katechizmu ks. Marcina Lutra. W 1833 r. wieloletni proboszcz parafii w Ustroniu ks. Karol Kotsche, wydał w Brnie własne tłumaczenie katechizmu pt.„Katechizm doktora Marcina Lutra”.

 • Wiosenna sesja Synodu Kościoła w Warszawie

  Nabożeństwem spowiednio-komunijnym, w ewangelickim kościele św. Trójcy w Warszawie rozpoczęła się 5. sesja XIII kadencji Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Kazanie wygłosił biskup wrocławski Ryszard Bogusz. Wiosenna sesja Synodu odbywa od piątku do niedzieli w warszawskim Centrum Luterańskim przy ul. Miodowej.

 • Ś.p. Tadeusz Różewicz zostanie pochowany na cmentarzu ewangelickim w Karpaczu

  Tadeusz Różewicz napisał w swoim testamencie, że pragnie zostać pochowany na cmentarzu ewangelicko-augsburskim przy kościele Wang w Karpaczu Górnym: "Pragnę być pochowany w ziemi, która stała się bliska mojemu sercu, tak jak ziemia gdzie się urodziłem" - zaznaczył.


 • Kolacja paschalna w Cisownicy

  Kolacja paschalna zorganizowana przez parafię w Dzięgielowie w Cisownicy zgromadzila 14 kwietnia 2014 r. sto osób, które w sposób niezwykły chciały przeżyć Pachę żydowską w Wielkim Tygodniu chrześcijan.

 • Ekumeniczne spotkanie z liturgią Taize w dzięgielowskim zamku

  Z inicjatywy obecnych właścicieli zamku w Dzięgielowie , państwa Mazurków zostało zorganizowane spotkanie ekumeniczne według liturgii z Taize. W piątek, 11 kwietnia 2014 r.  blisko 50 osobowa grupa ludzi z różnych Kościołów, mieszkańców Dzięgielowa, Goleszowa i z innych miejscowości spotkana się z jednej z sal zamkowych na wspólnej modlitwie i śpiewie.