Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło lipca

O to modlę się, aby miłość wasza coraz bardziej obfitowała w poznanie i wszelkie doznanie.

List do Filipian 1,9

Wydarzenia

 • Wiosenna sesja Synodu Kościoła w Warszawie

  Nabożeństwem spowiednio-komunijnym, w ewangelickim kościele św. Trójcy w Warszawie rozpoczęła się 5. sesja XIII kadencji Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Kazanie wygłosił biskup wrocławski Ryszard Bogusz. Wiosenna sesja Synodu odbywa od piątku do niedzieli w warszawskim Centrum Luterańskim przy ul. Miodowej.

 • Ś.p. Tadeusz Różewicz zostanie pochowany na cmentarzu ewangelickim w Karpaczu

  Tadeusz Różewicz napisał w swoim testamencie, że pragnie zostać pochowany na cmentarzu ewangelicko-augsburskim przy kościele Wang w Karpaczu Górnym: "Pragnę być pochowany w ziemi, która stała się bliska mojemu sercu, tak jak ziemia gdzie się urodziłem" - zaznaczył.


 • Kolacja paschalna w Cisownicy

  Kolacja paschalna zorganizowana przez parafię w Dzięgielowie w Cisownicy zgromadzila 14 kwietnia 2014 r. sto osób, które w sposób niezwykły chciały przeżyć Pachę żydowską w Wielkim Tygodniu chrześcijan.

 • Ekumeniczne spotkanie z liturgią Taize w dzięgielowskim zamku

  Z inicjatywy obecnych właścicieli zamku w Dzięgielowie , państwa Mazurków zostało zorganizowane spotkanie ekumeniczne według liturgii z Taize. W piątek, 11 kwietnia 2014 r.  blisko 50 osobowa grupa ludzi z różnych Kościołów, mieszkańców Dzięgielowa, Goleszowa i z innych miejscowości spotkana się z jednej z sal zamkowych na wspólnej modlitwie i śpiewie.

 • Ewangelizacja Wielkanocna

  Tradycyjnie w Poniedziałek Wielkanocy, 21 kwietnia 2014 r. odbyła się Diecezjalna Ewangelizacja Wielkanocna w kościele Eben-Ezer w Dzięgielowie. Organizatorem była diecezjalna komisja ewangelizacyjno – misyjna diecezji cieszyńskiej  i parafia w Dzięgielowie. W pełnym kościele spotkali się ludzie, aby przeżyć szczególnie błogosławione świąteczne popołudnie.