Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło maja

Mowa wasza niech będzie zawsze uprzejma, zaprawiona solą.

List do Kolosan 4,6

Wydarzenia

 • Ewangelizacja Wielkanocna

  Tradycyjnie w Poniedziałek Wielkanocy, 21 kwietnia 2014 r. odbyła się Diecezjalna Ewangelizacja Wielkanocna w kościele Eben-Ezer w Dzięgielowie. Organizatorem była diecezjalna komisja ewangelizacyjno – misyjna diecezji cieszyńskiej  i parafia w Dzięgielowie. W pełnym kościele spotkali się ludzie, aby przeżyć szczególnie błogosławione świąteczne popołudnie.

 • Jubileusz organisty w Czechowicach-Dziedzicach

  Dokładnie w Wielkiego Piątku w roku 1964  Antoni Londzin rozpoczął służbę organisty w parafii w Czechowicach - Dziedzicach w diecezji cieszyńskiej. Od tego dnia minęło już 50 lat. Proboszcz parafii ks. Janusz Holesz wraz z radą parafialną zaplanował skromny jubileusz w Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia br.

 • Bezsenna noc 2014

  Wielu ewangelików spotkało się w Wielką Sobotę na Bezsennej Nocy w Bielsku-Białej. To spotkanie organizowane jest dla wszystkich, którzy chcieli tuż przed Wielkanocą zastanowić się nad sensem życia i wiary.

 • Wielki Tydzień w Goleszowie

  Wielki Tydzień w parafii goleszowskiej to czas wyjątkowy i dlatego odbyła się ewangelizacja pasyjna, która wprowadziła w nastrój Wielkiego Tygodnia. W tej pasyjnej refleksji poprowadził zebranych bp Jerzy Samiec.

 • Wieczory nauczające w Dzięgielowie

  Czas pasyjny jest zawsze dobrą okazją, aby w biegu życia, "zatrzymać się na chwilę i pomyśleć po co żyjesz ?" Do tego zatrzymania i refleksji w parafii w Dzięgielowie, miały pomóc pasyjne wieczory nauczające, które odbyły się w centrum parafialnym "Salem".