Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło maja

Mowa wasza niech będzie zawsze uprzejma, zaprawiona solą.

List do Kolosan 4,6

Wydarzenia

 • Śniadanie dla kobiet w Bielsku-Białej

  W pochmurny poranek, 15 marca 2014 r., na zaproszenie parafii z Białej przybyło do Hotelu Beskidy Park ponad sto pań na kolejne już śniadanie dla kobiet w Bielsku-Białej. Jak zawsze śniadaniu towarzyszyła oprawa muzyczna. W tym roku w czas pasyjny wprowadził nas zespół Laudate z Bladnic. O relacja, czyli o doświadczaniu życia mówiła w swoim wykładzie Bożena Giemza.


 • Spotkanie zarządów oddziałów PTEw diecezji cieszyńskiej

  W sobotę, 8 marca 2014 r. w Ustroniu spotkali się przedstawiciele oddziałów PTEw diecezji cieszyńskiej z Bielska-Białęj, Cieszyna oraz z Ustronia. W spotkaniu uczestniczyli także: Prezes Zarządu Głównego PTEw – Józef KRÓL oraz proboszcz parafii w Ustroniu ks.Piotr Wowry.

 • Spotkanie dla pań w Beskidzkiej Oazie

  W dniach 7-9 marca 2014r. w Piosku w Republice Czeskiej, odbyło się spotkanie dla pań, które odpowiedziały na zaproszenie umieszczone w Zwiastunie Ewangelickim.
  Owo zaproszenie na „Weekend dla kobiet” skupiło panie z różnych miejscowości z  obu stron Olzy oraz z dalekiego Karpacza.

 • Światowy Dzień Modlitwy 2014

  Każdego roku pierwszy piątek marca obchodzony jest na całym świecie jako Światowy Dzień Modlitwy. Został on zainicjowały pod koniec XIX wieku przez chrześcijanki z Ameryki Północnej. Od tamtej pory, każdego roku, porządek nabożeństwa oraz intencje modlitewne przygotowuje ekumeniczne grono kobiet z innego kraju.W tym roku, w piątek, 7 marca 2014 r. , zaprosiły nas do wspólnej modlitwy kobiety z Egiptu.

 • XXII śniadanie dla kobiet w Dzięgielowie

  „Czujniej niż wszystkiego innego strzeż swego serca, bo z niego tryska źródło życia!” te słowa zaczerpnięte z Przypowieści Salomona 4,23 były mottem wykładu, jaki wygłosiła Doris Schulte na śniadaniu dla kobiet 15 lutego 2014. XXII śniadanie odbyło się w nieco innej konwencji – wymagała tego spora frekwencja Pań, które i tym razem nie zawiodły!