Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło czerwca

Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi.

Dzieje Apostolskie 5,29

Wydarzenia

 • Ogólnopolski Konkurs Biblijny Sola Scriptura 2013/14

  Finał siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2013/2014 odbył się 22 marca br. w Bielsku-Białej. Uczestniczyło w nim blisko 150 ewangelików z diecezji: cieszyńskiej, katowickiej, mazurskiej, pomorsko-wielkopolskiej oraz warszawskiej. Pytania co roku obejmują inną partię Biblii. Tym razem młodzi ludzie musieli wykazać się znajomością dziejów Mojżesza.

 • Czas pasyjny ze Zwiastunem Ewangelickim

  W szóstym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” opisujemy postacie: etnografa-amatora, publicysty, malarza i literata w jednaj osobie Bogumiła Hoffa w 120. rocznicę śmierci oraz ks. Alfreda Jaguckiego w 100-lecie urodzin. Artur Jakubanis przypomina, że mamy prawo do zwolnienia od pracy lub nauki w święta kościelne.

 • Konferencja Młodych 2014

  Już po raz ósmy Parafia Ewangelicko – Augsburska w Dzięgielowie i działająca w niej aktywnie grupa młodzieżowa zorganizowała Konferencje Młodych, w sobotę, 15 marca 2014. Tegoroczny temat został ujęty w haśle ”W budowie”.

 • Śniadanie dla kobiet w Bielsku-Białej

  W pochmurny poranek, 15 marca 2014 r., na zaproszenie parafii z Białej przybyło do Hotelu Beskidy Park ponad sto pań na kolejne już śniadanie dla kobiet w Bielsku-Białej. Jak zawsze śniadaniu towarzyszyła oprawa muzyczna. W tym roku w czas pasyjny wprowadził nas zespół Laudate z Bladnic. O relacja, czyli o doświadczaniu życia mówiła w swoim wykładzie Bożena Giemza.


 • Spotkanie zarządów oddziałów PTEw diecezji cieszyńskiej

  W sobotę, 8 marca 2014 r. w Ustroniu spotkali się przedstawiciele oddziałów PTEw diecezji cieszyńskiej z Bielska-Białęj, Cieszyna oraz z Ustronia. W spotkaniu uczestniczyli także: Prezes Zarządu Głównego PTEw – Józef KRÓL oraz proboszcz parafii w Ustroniu ks.Piotr Wowry.