Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło kwietnia

Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma go tu, ale wstał z martwych.

Łk 24,5-6

Wydarzenia

 • XXII śniadanie dla kobiet w Dzięgielowie

  „Czujniej niż wszystkiego innego strzeż swego serca, bo z niego tryska źródło życia!” te słowa zaczerpnięte z Przypowieści Salomona 4,23 były mottem wykładu, jaki wygłosiła Doris Schulte na śniadaniu dla kobiet 15 lutego 2014. XXII śniadanie odbyło się w nieco innej konwencji – wymagała tego spora frekwencja Pań, które i tym razem nie zawiodły!

 • Tęsknota z Bogiem w XXI wieku - rekolekcje dla sióstr diakonis

  W dniach 17 - 18 lutego 2014 r. odbyły się w domu macierzystym sióstr diakonis tegoroczne rekolekcje z przewodnim tematem: "Tęsknota z Bogiem w XXI wieku" . Wykłady dla sióstr prowadziła Doris Schulte z Niemiec,  pracownik organizacji misyjnej "Neues Leben" ( Nowe Życie).

 • 60. rocznica śmierci ks. Pawła Nikodema

  Wtorkowe spotkanie ustrońskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego w dniu 26 lutego 2014 r. poświecone było ks. Pawłowi Nikodemowi, który zmarł przed 60. laty w dniu 19 stycznia 1954 r. Przed spotkaniem na ustrońskim cmentarzu zostały złożone kwiaty na grobie ks. Pawła Nikodema, a krótkie rozważanie wygłosił ks. Piotr Wowry.

 • „Bądźmy solidarni z Ukrainą”

  Apel o składanie środków finansowych na rzecz osób potrzebujących na Ukrainie. W związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie, Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP rozpoczyna zbiórkę środków finansowych na rzecz osób potrzebujących na Ukrainie, których sytuacja pogorszyła się w następstwie ostatnich wydarzeń i bardzo niepewnej sytuacji politycznej i ekonomicznej w kraju.

 • Skarbonka diakonijna 2014

  Skarbonka diakonijna to ekumeniczna akcja kościelnych organizacji charytatywnych: Diakonii, Caritas Polska i ELEOS. W Kościele Ewangelicko-Augsburskim akcja odbywa się od 1995 r. Od 2005 r. ma charakter ekumeniczny. W Kościele Rzymskokatolickim znana jest jako Jałmużna Wielkopostna, a w Kościele Prawosławnym jako Ofiara Wielkopostna.