Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło kwietnia

Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma go tu, ale wstał z martwych.

Łk 24,5-6

Wydarzenia

 • Nowa stacja diakonijna w Drogomyślu

  W powstającym Centrum Parafialnym Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu otworzono w grudniu 2013 r. nową siedzibę Stacji Diakonijnej. Znajdują się w niej m.in. sala do ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz gabinet mogący służyć do zabiegów okołomedycznych.

   

   

 • Synod diecezji cieszyńskiej w Bielsku-Białej

  Synod diecezji cieszyńskiej zebrał się na kolejnej sesji w niedzielę 23 lutego 2014 r. w sali Budynku Augustany w Bielsku-Białej.

 • Trzymaj się liny - spotkanie dla kobiet w Ustroniu

  W poniedziałek, 17 stycznia, na zaproszenie pani pastorowej Kariny Wowry salę parafialną wypełniły kobiety z Ustronia, Lipowca, Polany i Dobki. Starsze, młodsze i całkiem młode zasiadły przy pięknie nakrytych i smacznie zastawionych stołach, aby w milej atmosferze posłuchać wykładu Doris Schulte z niemieckiej Misji Neues Leben, czyli Nowe Życie.

 • Spotkania parafialne z Wilfriedem Schulte

  W dniach 13- 19 lutego parafie w Wiśle Malince oraz w Dzięgielowie zorganizowały kolejny wspólny projekt, w ramach którego gościliśmy dyrektora Misji „Neues Leben” z Niemiec Wilfrieda Schulte oraz jego żonę, ewangelistkę i wykładowczynię Doris Schulte.

 • Co niezbędne dla chrześcijan

  Nowy „Zwiastun Ewangelicki” oprócz kontynuacji cykli poświęconych dziedzictwu Reformacji oraz postaci Mojżesza przynosi teksty związane z ważnymi dla chrześcijan cyklicznymi wydarzeniami – w europejskiej i światowej skali.