Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło lipca

O to modlę się, aby miłość wasza coraz bardziej obfitowała w poznanie i wszelkie doznanie.

List do Filipian 1,9

Wydarzenia

 • Spotkanie zarządów oddziałów PTEw diecezji cieszyńskiej

  W sobotę, 8 marca 2014 r. w Ustroniu spotkali się przedstawiciele oddziałów PTEw diecezji cieszyńskiej z Bielska-Białęj, Cieszyna oraz z Ustronia. W spotkaniu uczestniczyli także: Prezes Zarządu Głównego PTEw – Józef KRÓL oraz proboszcz parafii w Ustroniu ks.Piotr Wowry.

 • Spotkanie dla pań w Beskidzkiej Oazie

  W dniach 7-9 marca 2014r. w Piosku w Republice Czeskiej, odbyło się spotkanie dla pań, które odpowiedziały na zaproszenie umieszczone w Zwiastunie Ewangelickim.
  Owo zaproszenie na „Weekend dla kobiet” skupiło panie z różnych miejscowości z  obu stron Olzy oraz z dalekiego Karpacza.

 • Światowy Dzień Modlitwy 2014

  Każdego roku pierwszy piątek marca obchodzony jest na całym świecie jako Światowy Dzień Modlitwy. Został on zainicjowały pod koniec XIX wieku przez chrześcijanki z Ameryki Północnej. Od tamtej pory, każdego roku, porządek nabożeństwa oraz intencje modlitewne przygotowuje ekumeniczne grono kobiet z innego kraju.W tym roku, w piątek, 7 marca 2014 r. , zaprosiły nas do wspólnej modlitwy kobiety z Egiptu.

 • XXII śniadanie dla kobiet w Dzięgielowie

  „Czujniej niż wszystkiego innego strzeż swego serca, bo z niego tryska źródło życia!” te słowa zaczerpnięte z Przypowieści Salomona 4,23 były mottem wykładu, jaki wygłosiła Doris Schulte na śniadaniu dla kobiet 15 lutego 2014. XXII śniadanie odbyło się w nieco innej konwencji – wymagała tego spora frekwencja Pań, które i tym razem nie zawiodły!

 • Tęsknota z Bogiem w XXI wieku - rekolekcje dla sióstr diakonis

  W dniach 17 - 18 lutego 2014 r. odbyły się w domu macierzystym sióstr diakonis tegoroczne rekolekcje z przewodnim tematem: "Tęsknota z Bogiem w XXI wieku" . Wykłady dla sióstr prowadziła Doris Schulte z Niemiec,  pracownik organizacji misyjnej "Neues Leben" ( Nowe Życie).