Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło lipca

O to modlę się, aby miłość wasza coraz bardziej obfitowała w poznanie i wszelkie doznanie.

List do Filipian 1,9

Wydarzenia

 • 60. rocznica śmierci ks. Pawła Nikodema

  Wtorkowe spotkanie ustrońskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego w dniu 26 lutego 2014 r. poświecone było ks. Pawłowi Nikodemowi, który zmarł przed 60. laty w dniu 19 stycznia 1954 r. Przed spotkaniem na ustrońskim cmentarzu zostały złożone kwiaty na grobie ks. Pawła Nikodema, a krótkie rozważanie wygłosił ks. Piotr Wowry.

 • „Bądźmy solidarni z Ukrainą”

  Apel o składanie środków finansowych na rzecz osób potrzebujących na Ukrainie. W związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie, Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP rozpoczyna zbiórkę środków finansowych na rzecz osób potrzebujących na Ukrainie, których sytuacja pogorszyła się w następstwie ostatnich wydarzeń i bardzo niepewnej sytuacji politycznej i ekonomicznej w kraju.

 • Skarbonka diakonijna 2014

  Skarbonka diakonijna to ekumeniczna akcja kościelnych organizacji charytatywnych: Diakonii, Caritas Polska i ELEOS. W Kościele Ewangelicko-Augsburskim akcja odbywa się od 1995 r. Od 2005 r. ma charakter ekumeniczny. W Kościele Rzymskokatolickim znana jest jako Jałmużna Wielkopostna, a w Kościele Prawosławnym jako Ofiara Wielkopostna.

 • Nowa stacja diakonijna w Drogomyślu

  W powstającym Centrum Parafialnym Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu otworzono w grudniu 2013 r. nową siedzibę Stacji Diakonijnej. Znajdują się w niej m.in. sala do ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz gabinet mogący służyć do zabiegów okołomedycznych.

   

   

 • Synod diecezji cieszyńskiej w Bielsku-Białej

  Synod diecezji cieszyńskiej zebrał się na kolejnej sesji w niedzielę 23 lutego 2014 r. w sali Budynku Augustany w Bielsku-Białej.