Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło kwietnia

Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma go tu, ale wstał z martwych.

Łk 24,5-6

Wydarzenia

 • Jak współcześnie przeżywamy adwent i pamiątkę Narodzenia Pańskiego?

  Jak współcześnie przeżywamy adwent i pamiątkę Narodzenia Pańskiego, zastanawiają się autorzy „Zwiastuna Ewangelickiego” 23/2016.

 • Reformacyjne spotkania o sakramentach

  W sobotę, 26 listopada 2016 r. w centrum parafialnym Salem w Dzięgielowie odbył się cykl wykładów w ramach parafialnych obchodów jubileuszu 500 lat Reformacji. Temat ogólny brzmiał: Reformacyjne spotkania o sakramentach.

 • Adwentowy Zwiastun Ewangelicki

  Z jednej strony jesienna szaruga, z drugiej pospiech przedświątecznych przygotowań. Jak się od tego zdystansować, radzi w adwentowym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” 22/2016 ks. Marcin Rayss: Oczekując przyjścia Pana postarajmy się spojrzeć na świat z perspektywy Bożego dziecka, które w każdej życiowej sytuacji ma oparcie w miłującym Ojcu.

 • Nowa książka na jubileusz 500 lat Reformacji

  Książka Reformacja. Historia i teologia luterańskiej odnowy Kościoła w Niemczech w XVI wieku cz. 1 wydana przez Wydawnictwo Augustana opisuje w przystępny sposób wydarzenia, polityczne tło oraz kluczowe zagadnienia reformacyjnej teologii.

 • Diecezjalny Turniej Gier Planszowych w Goleszowie

  W piątek, 11 listopada 2016 r. już po raz drugi odbył się Diecezjalny Turniej Gier Planszowych w Goleszowie. Od wczesnych godzin porannych grupa ponad 30 osób rywalizowała ze sobą w 12 różnych grach jednocześnie mając okazję do nawiązania nowych znajomości.

Strony: « Poprzednia 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 83 Następna »