Diecezja zebrała 850 ręczników

Diecezja Cieszyńska włączyła się w projekt „Ręczniki dla Zespołu Opiekuńczo-Leczniczego Sióstr Boromeuszek w Cieszynie”.

Aż 13 parafii naszej diecezji zaangażowało się w akcję. Zebraliśmy w sumie 850 ręczników, 20 kompletów pościeli, a także koce, kołdry i pampersy. Wszystko przekazane zostało Zespołowi Opiekuńczo Leczniczemu Sióstr Boromeuszek w Cieszynie.

Radość obdarowanych była wzruszająca. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję i cieszymy się z tego, że mogliśmy wspólnie ucieszyć innych.

ks. Piotr Janik – organizator akcji

Najnowsze wpisy

  • Wizyta delegacji Światowej Federacji Luterańskiej

    13 i 14 sierpnia 2018 roku na terenie Diecezji Cieszyńskiej przebywali przedstawiciele Rady Światowej Federacji Luterańskiej. W skład delegacji weszli m.in. abp Estonii Urmas Viilma – wiceprezydent ŚFL na region Europy Środkowo-Wschodniej oraz przedstawiciele z Niemiec, Słowacji i Polski.

    Czytaj więcej
  • Promocja książki „Biskup Juliusz Bursche. Ślady pamięci zatrzymane w kadrze”

    Promocja książki „Biskup Juliusz Bursche. Ślady pamięci zatrzymane w kadrze” Burmistrz Miasta Wisła Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle serdecznie zapraszają na promocję książki  8 września 2018 r. o godz. 17.00. w sali głównej biblioteki, Dom Zdrojowy pl. Hoffa 3. W programie m.in.: Promocja publikacji – Danuta Szczypka Spotkanie z Rodziną Biskupa – […]

    Czytaj więcej