Diecezjalna konferencja delegatek Kół Pań

W sobotę 14 kwietnia 2018 r. odbyła się w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bielsku Diecezjalna Konferencja Delegatek Kół Pań Diecezji Cieszyńskiej. Konferencja zgromadziła 35 osób z następujących parafii: Bielsko, Biała, Cieszyn, Cisownica, Goleszów, Istebna, Jaworze, Wisła Centrum, Wisła Głębce.

Temat spotkania: „Człowiek świadectwa dla Niepodległej” wplata się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, jak również w temat liturgiczny Kościoła na 2018 rok, jakim jest świadectwo Kościoła. Konferencję rozpoczęła dk. Karina Chwastek-Kamieniorz rozważaniem Słowa Bożego z 1 Mż 50,15-21. Postać starotestamentowego Józefa, jego droga życia, trudy, odrzucenie i miłość ponad wszystko w tworzeniu mostów między ludźmi – wpisały się w tematykę tegorocznej konferencji.

W kontekście tych myśli – o losie dr Jana Władysława Kubisza (1885-1948), człowieka żyjącego Bożym Słowem na co dzień i jego wkładzie w rozwój szpitalnictwa w odrodzonej po 1918 r. Polsce mówiła dk. Aleksandra Błahut-Kowalczyk.

Część artystyczną zaaranżowała pastorowa Ilona Matuszek, której zespół młodzieżowo-dziecięcy z werwą wykonał kilka wielkanocnych pieśni.

Całość spotkania prowadzonego przez Annę Wantulok wypełniły: wymiana doświadczeń z poszczególnych kół, śpiew, posiłek oraz wspólne zdjęcie uczestniczek konferencji. Modlitwę na zakończenie zmówiła i pobłogosławiła na rozejście się dk. Karina Chwastek-Kamieniorz.

Dk. Aleksandra Błahut Kowalczyk

Fot. Anna Wantulok

Najnowsze wpisy

  • Wizyta delegacji Światowej Federacji Luterańskiej

    13 i 14 sierpnia 2018 roku na terenie Diecezji Cieszyńskiej przebywali przedstawiciele Rady Światowej Federacji Luterańskiej. W skład delegacji weszli m.in. abp Estonii Urmas Viilma – wiceprezydent ŚFL na region Europy Środkowo-Wschodniej oraz przedstawiciele z Niemiec, Słowacji i Polski.

    Czytaj więcej
  • Promocja książki „Biskup Juliusz Bursche. Ślady pamięci zatrzymane w kadrze”

    Promocja książki „Biskup Juliusz Bursche. Ślady pamięci zatrzymane w kadrze” Burmistrz Miasta Wisła Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle serdecznie zapraszają na promocję książki  8 września 2018 r. o godz. 17.00. w sali głównej biblioteki, Dom Zdrojowy pl. Hoffa 3. W programie m.in.: Promocja publikacji – Danuta Szczypka Spotkanie z Rodziną Biskupa – […]

    Czytaj więcej