Diecezjalny etap Reformacyjnego Konkursu Plastycznego 2017 został już rozstrzygnięty.
Konkurs odbywa się od kilku lat, a jego idea jest związana z jubileuszem 500 lat Reformacji.
Celem konkursu jest przypomnienie głównych zasad Reformacji: solus Christus – tylko Jezus Chrystus, sola Scriptura – tylko Pismo Święte, sola gratia per fidem – tylko z Bożej łaski przez wiarę, solum Verbum – tylko Słowo.
W tym roku uczniowie mieli przedstawić w formie kolażu zasadę sola gratia per fidem – tylko z Bożej łaski przez wiarę.
Do etapu diecezjalnego przesłano 55 prac w grupie 1 (klasy 1- 3 szkoły podstawowej), 50 prac w grupie 2 (klasy 4-6 szkoły podstawowej) oraz 23 prace w grupie 3 ( klasy 7 i 2 – 3 gimnazjum).
Zapraszamy wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych na rozdanie nagród i dyplomów, które odbędzie się 13 stycznia 2018 r. (sobota) o godz. 11.15 w kościele w Ustroniu.
Wyniku etapu diecezjalnego:
Grupa I – klasy 1- 3 szkoły podstawowej
1 miejsce – Liliana Szafran, lat 7, parafia Stare Bielsko;
2 miejsce – Maja Pliszczyńska, lat 7, parafia Wisła Jawornik;
3 miejsce – Arek Fijak, lat 9, parafia Jaworze;
4 miejsce – Szymon Bujok, lat 7, parafia Stare Bielsko;
5 miejsce – Brajan Michnik, lat 8, parafia Wieszczęta – Kowale
5 miejsce – Jadwiga Choroba, lat 8, parafia Cisownica.
Wyróżnienia:
- Anastazja Dominiczak, lat 7, parafia Drogomyśl;
- Mateusz Gąsior, lat 7, Wisła Jawornik;
- Hubert Heinrich, lat 8, Jaworze;
- Julia Jaworska, lat 7, parafia Brenna – Górki;
- Tomasz Mikulski, lat 7 – parafia Drogomyśl;
- Amelia Niedźwiedzka, lat 9, parafia Cieszyn;
- Maciej Pellar, lat 7, parafia Drogomyśl;
- Zofia Wiencek, lat 8, parafia Wisła.
Grupa II – klasy 4 – 6 szkoły podstawowej
1 miejsce – Karolina Wisełka, lat 10, parafia Goleszów;
2 miejsce – Paweł Mikulski, lat 9; parafia Drogomyśl;
3 miejsce – Nadia Cieślar, lat 12, parafia Wisła;
4 miejsce – Maja Zięba, lat 10, parafia Wisła;
5 miejsce – Karolina Kłoda, lat 12, parafia Jaworze.
Wyróżnienia:
- Dagmara Brudna, lat 11, parafia Drogomyśl;
- Konieczny Barbara, lat 11, parafia Wisła;
- Samuel Meller, lat 11, parafia Biała;
- Magdalena Pilch, lat 12, Wisła,
- Szymon Tyrna, lat 11, Jaworze.
Grupa III – klasy 7 i 2 – 3 gimnazjum
1 miejsce – Dominika Wilczyńska, lat 15, parafia Jaworze;
2 miejsce – Bogusława Sikora, lat 15, parafia Wisła;
3 miejsce – Mateusz Pliszczyński, lat 12, parafia Wisła Jawornik;
4 miejsce – Malina Cordova, lat 12, parafia Wisła;
5 miejsce – Marcelina Stebel, lat 13, parafia Wisła.
Wyróżnienia:
- Sara Heczko, lat 13, parafia Cieszyn;
- Martyna Kłoda, lat 15, parafia Jaworze;
- Julia Mitura, lat 12, parafia Bielsko
diakon Ewa Below
GRUPA 1
GRUPA 2
GRUPA 3