Diecezjalny etap konkursu rozstrzygnięty

Diecezjalny etap Reformacyjnego Konkursu Plastycznego 2017 został już rozstrzygnięty.

Konkurs odbywa się od kilku lat, a jego idea jest związana z jubileuszem 500 lat Reformacji.

Celem konkursu jest przypomnienie głównych zasad Reformacji: solus Christus – tylko Jezus Chrystus, sola Scriptura – tylko Pismo Święte, sola gratia per fidem – tylko z Bożej łaski przez wiarę, solum Verbum – tylko Słowo.

W tym roku uczniowie mieli przedstawić w formie kolażu zasadę sola gratia per fidem – tylko z Bożej łaski przez wiarę.

Do etapu diecezjalnego przesłano 55 prac w grupie 1 (klasy 1- 3 szkoły podstawowej), 50 prac w grupie 2 (klasy 4-6 szkoły podstawowej) oraz 23 prace w grupie 3 ( klasy 7 i 2 – 3 gimnazjum).

Zapraszamy wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych na rozdanie nagród i dyplomów, które odbędzie się 13 stycznia 2018 r. (sobota) o godz. 11.15 w kościele w Ustroniu.

Wyniku etapu diecezjalnego:

Grupa I – klasy 1- 3 szkoły podstawowej

1 miejsce – Liliana Szafran, lat 7, parafia Stare Bielsko;

2 miejsce – Maja Pliszczyńska, lat 7, parafia Wisła Jawornik;

3 miejsce – Arek Fijak, lat 9, parafia Jaworze;

4 miejsce – Szymon Bujok, lat 7, parafia Stare Bielsko;

5 miejsce – Brajan Michnik, lat 8, parafia Wieszczęta – Kowale

5 miejsce – Jadwiga Choroba, lat 8, parafia Cisownica.

Wyróżnienia:

  • Anastazja Dominiczak, lat 7, parafia Drogomyśl;
  • Mateusz Gąsior, lat 7, Wisła Jawornik;
  • Hubert Heinrich, lat 8, Jaworze;
  • Julia Jaworska, lat 7, parafia Brenna – Górki;
  • Tomasz Mikulski, lat 7 – parafia Drogomyśl;
  • Amelia Niedźwiedzka, lat 9, parafia Cieszyn;
  • Maciej Pellar, lat 7, parafia Drogomyśl;
  • Zofia Wiencek, lat 8, parafia Wisła.

Grupa II – klasy 4 – 6 szkoły podstawowej

1 miejsce – Karolina Wisełka, lat 10, parafia Goleszów;

2 miejsce – Paweł Mikulski, lat 9; parafia Drogomyśl;

3 miejsce – Nadia Cieślar, lat 12, parafia Wisła;

4 miejsce – Maja Zięba, lat 10, parafia Wisła;

5 miejsce – Karolina Kłoda, lat 12, parafia Jaworze.

Wyróżnienia:

  • Dagmara Brudna, lat 11, parafia Drogomyśl;
  • Konieczny Barbara, lat 11, parafia Wisła;
  • Samuel Meller, lat 11, parafia Biała;
  • Magdalena Pilch, lat 12, Wisła,
  • Szymon Tyrna, lat 11, Jaworze.

Grupa III – klasy 7 i 2 – 3 gimnazjum

1 miejsce – Dominika Wilczyńska, lat 15, parafia Jaworze;

2 miejsce – Bogusława Sikora, lat 15, parafia Wisła;

3 miejsce – Mateusz Pliszczyński, lat 12, parafia Wisła Jawornik;

4 miejsce – Malina Cordova, lat 12, parafia Wisła;

5 miejsce – Marcelina Stebel, lat 13, parafia Wisła.

Wyróżnienia:

  • Sara Heczko, lat 13, parafia Cieszyn;
  • Martyna Kłoda, lat 15, parafia Jaworze;
  • Julia Mitura, lat 12, parafia Bielsko

diakon Ewa Below

GRUPA 1

GRUPA 2

GRUPA 3

Najnowsze wpisy

  • Terminarz obchodów

    Zachęcamy, aby zapoznać się z wydarzeniami związanymi z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, które będą się odbywać na terenie Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej
  • Ruch gromadkarski na Mazurach

    Mazury budzą zachwyt, zwłaszcza wśród osób przyjeżdżających na letni odpoczynek albo odbywają wędrówki po miejscach, które z różnych powodów wydają im się ciekawe. Jednak mało kto wie, że polskość nie pojawiła się tu w 1945 roku, lecz trwała od wielu wieków – zapisana w Bibliach, śpiewnikach, postyllach. A przede wszystkim – w świadomości ludzi, którzy podczas […]

    Czytaj więcej