Ewangelickie Dni Kościoła 2022

Zaproszenie bp. Adriana Korczago, zwierzchnika Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP na Ewangelickie Dni Kościoła, które odbędą się w 2022 roku.

Drogie Siostry i Bracia w Chrystusie!

W 2017 roku w związku z obchodami Jubileuszu 500 lat Reformacji zorganizowaliśmy na terenie Diecezji Cieszyńskiej w Ustroniu, Wiśle, Cieszynie oraz Bielsku-Białej Ewangelickie Dni Kościoła – rodzinne święto ewangelików – pod hasłem Zawsze razem z Chrystusem. Ponad 6 000 ludzi z całej Polski oraz z zagranicy uczestniczyło w nabożeństwach, koncertach, wykładach, seminariach, warsztatach i pozostałych punktach wspólnie przygotowanego programu. Luteranie ze Śląska Cieszyńskiego przyjęli w swoich domach współwyznawców z pozostałych diecezji naszego Kościoła. Spotkanie zaowocowało nawiązaniem nowych więzi, wzmocnieniem wspólnoty luteran w Polsce oraz było wyrażeniem Bogu wdzięczności za Jego nieustanne prowadzenie nas na drodze wiary.

Ponownie zapraszamy Was na Śląsk Cieszyński. Planujemy zorganizować kolejne Ewangelickie Dni Kościoła w dniach 16-19 czerwca 2022 roku. W czasie Ogólnopolskiej Konferencji Duchownych zaproszenie skierowaliśmy do duchownym z całego naszego Kościoła, by przekazywali te wieści dalej. Tak jak poprzednio jesteśmy otwarci na współpracę i współtworzenie programu Ewangelickich Dni Kościoła.

Jesteśmy ciekawi, czy zechcecie ponownie przyjąć nasze zapro­szenie. Na wasze opinie, pomysły oczekujemy na Facebooku: @EwangelickieDniKosciola oraz pod adresem mailowym: biuro@dnikosciola.pl. Na www.dnikosciola.pl dalej dostępne są informacje o Ewangelickich Dniach Kościoła w 2017 roku.

Wierzymy, że w czasie takiego spotkania jeszcze mocniej zacieśnią się więzy łączące ewangelików oraz wzmocni się na­sza wiara w Tego, który powołał nas do tej szczególnej społeczności.

W imieniu Rady Ewangelickich Dni Kościoła

bp Adrian Korczago

Najnowsze wpisy

  • Zmarła śp. Barbara Enholc-Narzyńska

    W wieku 88 lat zmarła w Warszawie śp. Barbara Enholc-Narzyńska, ekumenistka, długoletnia Dyrektor Towarzystwa Biblijnego w Polsce, inicjatorka Ekumenicznego Przekładu Biblii. Pogrzeb odbył się w sobotę 27 lipca 2019 roku w Warszawie.

    Czytaj więcej
  • Dzień Dystryktu Wschodniego ECAV na Słowacji

    W niedzielę 14 lipca 2019 roku w hali sportowej w Popradzie odbyło się uroczyste nabożeństwo w ramach Dnia Dystryktu Wschodniego Ewangelickiego Kościoła Augsburskiego Wyznania na Słowacji. W obchodach brał udział bp Adrian Korczago.

    Czytaj więcej