Ewangelicy Niepodległej – nasze logo

Diecezja Cieszyńska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP patrząc w przeszłość, żyjąc w teraźniejszości, ale i myśląc o przyszłości włącza się w obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wszystkie wydarzenia, materiały i publikacje realizowane w ramach roku jubileuszowego będą opatrzone specjalnie zaprojektowanym logo ewangelickich obchodów. Logo zawiera główne hasło obchodów – „Ewangelicy Niepodległej”, które z jednej strony przypomina, że na historię niepodległej Polski składają się losy wielu znanych polskich ewangelików, którzy włączyli się w walkę o niepodległość, ale przede wszystkim z wielu „bezimiennych bohaterów” budujących Polskę swoją pracą, zaangażowaniem i oddaniem. Ewangelicy byli i są częścią Niepodległej.

Oficjalne hasło obchodów jest częścią logo i wpisuje się w obraz flagi, co ma podkreślić trwałą obecność ewangelików na ziemiach polskich, a także ich wierność i oddanie ojczyźnie. Czerwony pas pod napisem świadczy z kolei o tym, że jest to obecność twórcza, dynamiczna i zaangażowania, niczym kreska artysty tworzącego swoje dzieło.

Logo obchodów zaprojektował ks. Marek Michalik z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle Czarnem. Projekt został przyjęty przez zespół powołany przez Diecezję Cieszyńską do przygotowania obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości.

ZOBACZ:

Kalendarz obchodów „Ewangelicy Niepodległej”

Najnowsze wpisy

  • Terminarz obchodów

    Zachęcamy, aby zapoznać się z wydarzeniami związanymi z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, które będą się odbywać na terenie Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej
  • Ruch gromadkarski na Mazurach

    Mazury budzą zachwyt, zwłaszcza wśród osób przyjeżdżających na letni odpoczynek albo odbywają wędrówki po miejscach, które z różnych powodów wydają im się ciekawe. Jednak mało kto wie, że polskość nie pojawiła się tu w 1945 roku, lecz trwała od wielu wieków – zapisana w Bibliach, śpiewnikach, postyllach. A przede wszystkim – w świadomości ludzi, którzy podczas […]

    Czytaj więcej