Ewangelicy Niepodległej – nasze logo

Diecezja Cieszyńska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP patrząc w przeszłość, żyjąc w teraźniejszości, ale i myśląc o przyszłości włącza się w obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wszystkie wydarzenia, materiały i publikacje realizowane w ramach roku jubileuszowego będą opatrzone specjalnie zaprojektowanym logo ewangelickich obchodów. Logo zawiera główne hasło obchodów – „Ewangelicy Niepodległej”, które z jednej strony przypomina, że na historię niepodległej Polski składają się losy wielu znanych polskich ewangelików, którzy włączyli się w walkę o niepodległość, ale przede wszystkim z wielu „bezimiennych bohaterów” budujących Polskę swoją pracą, zaangażowaniem i oddaniem. Ewangelicy byli i są częścią Niepodległej.

Oficjalne hasło obchodów jest częścią logo i wpisuje się w obraz flagi, co ma podkreślić trwałą obecność ewangelików na ziemiach polskich, a także ich wierność i oddanie ojczyźnie. Czerwony pas pod napisem świadczy z kolei o tym, że jest to obecność twórcza, dynamiczna i zaangażowania, niczym kreska artysty tworzącego swoje dzieło.

Logo obchodów zaprojektował ks. Marek Michalik z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle Czarnem. Projekt został przyjęty przez zespół powołany przez Diecezję Cieszyńską do przygotowania obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości.

ZOBACZ:

Kalendarz obchodów „Ewangelicy Niepodległej”

Najnowsze wpisy

  • Wizyta delegacji Światowej Federacji Luterańskiej

    13 i 14 sierpnia 2018 roku na terenie Diecezji Cieszyńskiej przebywali przedstawiciele Rady Światowej Federacji Luterańskiej. W skład delegacji weszli m.in. abp Estonii Urmas Viilma – wiceprezydent ŚFL na region Europy Środkowo-Wschodniej oraz przedstawiciele z Niemiec, Słowacji i Polski.

    Czytaj więcej
  • Promocja książki „Biskup Juliusz Bursche. Ślady pamięci zatrzymane w kadrze”

    Promocja książki „Biskup Juliusz Bursche. Ślady pamięci zatrzymane w kadrze” Burmistrz Miasta Wisła Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle serdecznie zapraszają na promocję książki  8 września 2018 r. o godz. 17.00. w sali głównej biblioteki, Dom Zdrojowy pl. Hoffa 3. W programie m.in.: Promocja publikacji – Danuta Szczypka Spotkanie z Rodziną Biskupa – […]

    Czytaj więcej