Finał konkursu „Sola Scriptura”

17 marca w auli Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej odbył się finał konkursu „Sola Scriptura 2017/2018”.

Do finału konkursu ze znajomości tekstu biblijnego zakwalifikowało się 110 uczniów ze wszystkich diecezji naszego Kościoła podzielonych na III grupy wiekowe: klasy IV-VI szkoły podstawowej, VII klasa szkoły podstawowej i II-III klasy gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne. Temat konkursu brzmiał „Z Bogiem na wygnaniu” w oparciu o biblijne księgi Estery, Daniela i Ezechiela.

W czasie sprawdzania konkursowych prac uczestnicy wzięli udział w projekcji filmu „Storm. Opowieść o odwadze”.

Nagrody zwycięzcom, laureatom i finalistom konkursu ze znajomości tekstu biblijnego oraz autorom najlepszych prac w konkursie plastycznym wręczyli podczas uroczystego zakończenia konkursu bp Adrian Korczago, bp Marcin Hintz oraz bp Marian Niemiec.

Warto zauważyć, że przedstawiciele Diecezji Cieszyńskiej zajęli najwyższe miejsca w każdej z grup: Piotr Szturc z parafii w Wiśle (gr. I), Edyta Bolek z parafii w Ustroniu (gr. II) oraz Anna Konieczny z parafii w Wiśle (gr. III).

Była to 11. edycja konkursu organizowanego przez Wydawnictwo Augustana oraz Generalnego Wizytatora Nauczania Kościelnego.

Najnowsze wpisy

  • Diecezja zebrała 850 ręczników

    Diecezja Cieszyńska włączyła się w projekt „Ręczniki dla Zespołu Opiekuńczo-Leczniczego Sióstr Boromeuszek w Cieszynie”.

    Czytaj więcej
  • Zmarł śp. Ernest Pinkas

    Informujemy, że we wtorek 17 lipca 2018 r. zmarł w wieku 88 lat śp. Ernest Pinkas, długoletni dyrygent chóru Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Goleszowie. Stał na czele chóru mieszanego w latach 1949-82.

    Czytaj więcej