Koncert „Dzieci śpiewają kolędy”

W dniach 28 i 29 grudnia 2017 r. Towarzystwo Ewangelickie im. ks. Franciszka Michejdy zorganizowało w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie tradycyjny koncert „Dzieci śpiewają kolędy”.

28 grudnia (czwartek) gospodarzami były Szkoła Podstawowa oraz Przedszkole Towarzystwa Ewangelickiego, a poza młodymi artystami tych dwóch placówek wystąpily chóry z Jastrzębia, Bażanowic, Goleszowa, Cisownicy, Wisły Jawornika oraz z Bielska-Białej Towarzystwa Szkolnego Mikołaja Reja.

29 grudnia (piątek) koncert prowadziły Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego. Tego dnia można było wsłuchać się w śpiew chóru gospodarzy oraz chórów z Cieszyna, Pruchnej, Skoczowa, Wisły, Dzięgielowa, Zamarsk/Hażlacha i Brennej/Górek. Do zebranych w Teatrze przemówił także biskup diecezji cieszyńskiej Adrian Korczago.

Zdjęcia: ox.pl

Najnowsze wpisy

  • „Luteranin” przedstawia Ewangelików Niepodległej

    Najnowszy numer kwartalnika „Luteranin” przedstawia szczegółowo projekty przygotowywane w ramach obchodów Ewangelicy Niepodległej, które organizuje Diecezja Cieszyńska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. „Luteranin” relacjonuje uroczystość otwarcia wystawy opisującej sylwetki znanych ewangelików zaangażowanych w proces walki o odzyskanie niepodległości przez Polskę. Redakcja prezentuje też kalendarz kolejnych imprez mających uczcić 100-lecie wolności. Na okładce pisma znajduje się odpis protokołu ze […]

    Czytaj więcej
  • XXII Forum Ewangelickie (ZGŁOSZENIA)

    Ewangelicy Niepodległej. Dzieje i współczesność obywatelskiego zaangażowania to temat przewodni XXII Forum Ewangelickiego, które odbędzie się w Wiśle w dniach 14-16 września 2018 roku. Pierwszy dzień obrad, planowany na terenie Rezydencji Prezydenta RP na Zadnim Groniu, poświęcony będzie zagadnieniom związanym z udziałem ewangelików w walce o niepodległość Polski. Wezmą w nim udział m.in.: dr hab. […]

    Czytaj więcej