Konferencja duchownych w Bielsku

6 czerwca 2018 roku w Bielsku odbyła się ostatnia w roku szkolnym 2017/2018 konferencja duchownych diecezji cieszyńskiej.

Konferencję rozpoczął bp Adrian Korczago, który przekazał życzenia urodzinowe solenizantom i jubilatom. Rozważanie Bożego Słowa poprowadził ks. Piotr Janik.

W dalszej części konferencji zebrani wysłuchali wykładu ks. dr. Grzegorza Olka pt. „Współczesna narratologia – możliwości jej zastosowania w pracy z tekstem biblijnym oraz w rozmowie duszpasterskiej”. Omówiono także plan działania grup przygotowujących kazania tematyczne, praktyczne wnioski z wprowadzenia RODO, poruszono zagadnienie lekcjonarza w związku z proponowanymi zmianami perykop kazalnych oraz przekazano wolne wnioski i ogłoszenia.

Następne spotkanie duchownych zaplanowano na 5 września 2018 roku w Ligotce Kameralnej (Republika Czeska) w związku z międzynarodową konferencją współorganizowaną przez Śląski Kościół Ewangelicki Augsburskiego Wyznania w Republice Czeskiej.

Najnowsze wpisy

  • Wizyta delegacji Światowej Federacji Luterańskiej

    13 i 14 sierpnia 2018 roku na terenie Diecezji Cieszyńskiej przebywali przedstawiciele Rady Światowej Federacji Luterańskiej. W skład delegacji weszli m.in. abp Estonii Urmas Viilma – wiceprezydent ŚFL na region Europy Środkowo-Wschodniej oraz przedstawiciele z Niemiec, Słowacji i Polski.

    Czytaj więcej
  • Promocja książki „Biskup Juliusz Bursche. Ślady pamięci zatrzymane w kadrze”

    Promocja książki „Biskup Juliusz Bursche. Ślady pamięci zatrzymane w kadrze” Burmistrz Miasta Wisła Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle serdecznie zapraszają na promocję książki  8 września 2018 r. o godz. 17.00. w sali głównej biblioteki, Dom Zdrojowy pl. Hoffa 3. W programie m.in.: Promocja publikacji – Danuta Szczypka Spotkanie z Rodziną Biskupa – […]

    Czytaj więcej