Konferencja duchownych w Bielsku

6 czerwca 2018 roku w Bielsku odbyła się ostatnia w roku szkolnym 2017/2018 konferencja duchownych diecezji cieszyńskiej.

Konferencję rozpoczął bp Adrian Korczago, który przekazał życzenia urodzinowe solenizantom i jubilatom. Rozważanie Bożego Słowa poprowadził ks. Piotr Janik.

W dalszej części konferencji zebrani wysłuchali wykładu ks. dr. Grzegorza Olka pt. „Współczesna narratologia – możliwości jej zastosowania w pracy z tekstem biblijnym oraz w rozmowie duszpasterskiej”. Omówiono także plan działania grup przygotowujących kazania tematyczne, praktyczne wnioski z wprowadzenia RODO, poruszono zagadnienie lekcjonarza w związku z proponowanymi zmianami perykop kazalnych oraz przekazano wolne wnioski i ogłoszenia.

Następne spotkanie duchownych zaplanowano na 5 września 2018 roku w Ligotce Kameralnej (Republika Czeska) w związku z międzynarodową konferencją współorganizowaną przez Śląski Kościół Ewangelicki Augsburskiego Wyznania w Republice Czeskiej.

Najnowsze wpisy

  • Terminarz obchodów

    Zachęcamy, aby zapoznać się z wydarzeniami związanymi z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, które będą się odbywać na terenie Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej
  • Ruch gromadkarski na Mazurach

    Mazury budzą zachwyt, zwłaszcza wśród osób przyjeżdżających na letni odpoczynek albo odbywają wędrówki po miejscach, które z różnych powodów wydają im się ciekawe. Jednak mało kto wie, że polskość nie pojawiła się tu w 1945 roku, lecz trwała od wielu wieków – zapisana w Bibliach, śpiewnikach, postyllach. A przede wszystkim – w świadomości ludzi, którzy podczas […]

    Czytaj więcej