Konferencja duchownych w Cisownicy

10 stycznia 2018 roku w Cisownicy odbyła się pierwsza w nowym roku diecezjalna konferencja duchownych.

W związku z faktem, iż konferencja odbywa się w okresie poświątecznym, poszczególne punkty programu przeplatane były wspólnym śpiewem wybranych kolęd przy akompaniamencie gitar i pianina.

Radca Konsystorza Bożena Polak przedstawiła zebranym zmiany w przepisach dodatkowo-ubezpieczeniowych ZUS. Podczas konferencji odbyło się także spotkanie z Henrykiem Mercikiem, członkiem zarządu Województwa Śląskiego oraz Sylwią Cieślar, wiceprzewodniczącą Sejmiku Śląskiego. Wskazywali oni na potrzebę ewangelickiego zaangażowania w samorządność.

W dalszej części konferencji ks. Marcin Podżorski przedstawił plan imprez młodzieżowych w diecezji na rok 2018 oraz omówił przygotowania do Diecezjalnego Zjazdu Konfirmantów. Podano także do wiadomości ogłoszenia diecezjalne oraz kalendarium spotkań w roku 2018.

Następna konferencja duchownych odbędzie się 28 lutego w Ustroniu.

Najnowsze wpisy

  • Terminarz obchodów

    Zachęcamy, aby zapoznać się z wydarzeniami związanymi z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, które będą się odbywać na terenie Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej
  • Ruch gromadkarski na Mazurach

    Mazury budzą zachwyt, zwłaszcza wśród osób przyjeżdżających na letni odpoczynek albo odbywają wędrówki po miejscach, które z różnych powodów wydają im się ciekawe. Jednak mało kto wie, że polskość nie pojawiła się tu w 1945 roku, lecz trwała od wielu wieków – zapisana w Bibliach, śpiewnikach, postyllach. A przede wszystkim – w świadomości ludzi, którzy podczas […]

    Czytaj więcej