Konferencja duchownych w Cisownicy

10 stycznia 2018 roku w Cisownicy odbyła się pierwsza w nowym roku diecezjalna konferencja duchownych.

W związku z faktem, iż konferencja odbywa się w okresie poświątecznym, poszczególne punkty programu przeplatane były wspólnym śpiewem wybranych kolęd przy akompaniamencie gitar i pianina.

Radca Konsystorza Bożena Polak przedstawiła zebranym zmiany w przepisach dodatkowo-ubezpieczeniowych ZUS. Podczas konferencji odbyło się także spotkanie z Henrykiem Mercikiem, członkiem zarządu Województwa Śląskiego oraz Sylwią Cieślar, wiceprzewodniczącą Sejmiku Śląskiego. Wskazywali oni na potrzebę ewangelickiego zaangażowania w samorządność.

W dalszej części konferencji ks. Marcin Podżorski przedstawił plan imprez młodzieżowych w diecezji na rok 2018 oraz omówił przygotowania do Diecezjalnego Zjazdu Konfirmantów. Podano także do wiadomości ogłoszenia diecezjalne oraz kalendarium spotkań w roku 2018.

Następna konferencja duchownych odbędzie się 28 lutego w Ustroniu.

Najnowsze wpisy

  • Rekolekcje dla rad parafialnych w Wiśle 

    Diecezja Cieszyńska zorganizowała w sobotę 10 marca rekolekcje pasyjne dla członków rad parafialnych, członków synodu diecezjalnego, pracowników parafii i duchownych. Referat na temat edukacyjnego wymiaru wiary wygłosił bp Adrian Korczago. Diecezjalne rekolekcje pasyjne tradycyjnie odbywają się w dwóch terminach, aby umożliwić uczestnictwo wszystkim zainteresowanym: w sobotę 10 marca spotkanie odbyło się w Domu Zborowym w […]

    Czytaj więcej
  • Zebraliśmy 400 kompletów pościeli

    Parafie Ewangelicko-Augsburskie w Brennej, Bładnicach, Istebnej, Wiśle, Jaworniku i Wieszczętach-Kowale włączyły się w zainicjowaną przez Zakład Karny w Cieszynie akcję zbiórki pościeli dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego sióstr Boromeuszek w Cieszynie. Parafie zebrały ponad 400 kompletów pościeli. Koordynatorem akcji był kapelan duszpasterstwa więziennego Piotr Janik. Fot. ZK Cieszyn

    Czytaj więcej