Konferencja duchownych w Goleszowie

5 grudnia 2018 roku w Goleszowie odbyła się ostatnia w tym roku konferencja duchownych diecezji cieszyńskiej.

Konferencję rozpoczęto w kościele ewangelickim w Goleszowie społecznością Stołu Pańskiego pod hasłem „Posilani przez Pana Adwentu”. Następnie po przejściu do sali parafialnej bp Adrian Korczago wspomniał zmarłego śp. ks. radcę Ryszarda Janika, przekazał życzenia z okazji jubileuszu ordynacji ks. Januszowi Sikorze i ks. Tadeuszowi Byrtowi, a z okazji jubileuszu urodzin ks. Romanowi Dordzie. Powitał także w gronie duchownych diecezji ks. Alfreda Borskiego, nowo wprowadzonego proboszcza parafii ewangelickiej w Skoczowie.

W dalszej części konferencji ks. Dariusz Dawid z Zabrza podzielił się adwentowymi impresjami pt. „Powołani, aby Słowu dać ciało” dotyczącymi języka religijnego używanego przez duchownych. Ponadto przekazano także ogłoszenia dotyczące najbliższych przedsięwzięć w diecezji.

Następna konferencja duchownych odbędzie się 9 stycznia 2019 roku w Cieszynie.

Najnowsze wpisy

  • Ewangelickie Dni Kościoła 2022

    Zaproszenie bp. Adriana Korczago, zwierzchnika Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP na Ewangelickie Dni Kościoła, które odbędą się w 2022 roku.

    Czytaj więcej
  • Zmarła śp. Barbara Enholc-Narzyńska

    W wieku 88 lat zmarła w Warszawie śp. Barbara Enholc-Narzyńska, ekumenistka, długoletnia Dyrektor Towarzystwa Biblijnego w Polsce, inicjatorka Ekumenicznego Przekładu Biblii. Pogrzeb odbył się w sobotę 27 lipca 2019 roku w Warszawie.

    Czytaj więcej