Konferencja duchownych w Goleszowie

20 września w Goleszowie odbyła się powakacyjna konferencja duchownych Diecezji Cieszyńskiej.

Konferencję rozpoczął bp Adrian Korczago witając zebranych i składając życzenia z okazji jubileuszy urodzin i ordynacji. Następnie rozważanie Słowa Bożego poprowadził ks. Michał Matuszek, od 1 września wikariusz w parafii w Bielsku.

Uczestnicy wysłuchali wykładu „Szkolnictwo ewangelickie na Śląsku – źródła i inspiracje”, który przedstawił dr Łukasz Barański. Prelegent w ciekawy sposób naświetlił rozwój ewangelickiego szkolnictwa i starał się przekazać inspirujące wnioski w obliczu reformy edukacji w naszym kraju.

W dalszej części konferencji ks. Marek Michalik wraz z ks. Łukaszem Stachelkiem zaprezentowali wyprawę reformacyjnego Wartburga „ReMobil 500” w ramach rajdu charytatywnego „Złombol”, a ks. Łukasz Ostruszka, ks. Marcin Ratka-Matejko i ks. Marek Michalik omówili proces powstawania i działanie nowej strony internetowej diecezji. Przekazano również ogłoszenia i komunikaty dotyczące zbliżającego się powoli do końca jubileuszu 500 lat Reformacji.

Kolejna konferencja odbędzie się 11 października w Skoczowie.

Najnowsze wpisy

  • Wizyta delegacji Światowej Federacji Luterańskiej

    13 i 14 sierpnia 2018 roku na terenie Diecezji Cieszyńskiej przebywali przedstawiciele Rady Światowej Federacji Luterańskiej. W skład delegacji weszli m.in. abp Estonii Urmas Viilma – wiceprezydent ŚFL na region Europy Środkowo-Wschodniej oraz przedstawiciele z Niemiec, Słowacji i Polski.

    Czytaj więcej
  • Promocja książki „Biskup Juliusz Bursche. Ślady pamięci zatrzymane w kadrze”

    Promocja książki „Biskup Juliusz Bursche. Ślady pamięci zatrzymane w kadrze” Burmistrz Miasta Wisła Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle serdecznie zapraszają na promocję książki  8 września 2018 r. o godz. 17.00. w sali głównej biblioteki, Dom Zdrojowy pl. Hoffa 3. W programie m.in.: Promocja publikacji – Danuta Szczypka Spotkanie z Rodziną Biskupa – […]

    Czytaj więcej