Konferencja duchownych w Goleszowie

20 września w Goleszowie odbyła się powakacyjna konferencja duchownych Diecezji Cieszyńskiej.

Konferencję rozpoczął bp Adrian Korczago witając zebranych i składając życzenia z okazji jubileuszy urodzin i ordynacji. Następnie rozważanie Słowa Bożego poprowadził ks. Michał Matuszek, od 1 września wikariusz w parafii w Bielsku.

Uczestnicy wysłuchali wykładu „Szkolnictwo ewangelickie na Śląsku – źródła i inspiracje”, który przedstawił dr Łukasz Barański. Prelegent w ciekawy sposób naświetlił rozwój ewangelickiego szkolnictwa i starał się przekazać inspirujące wnioski w obliczu reformy edukacji w naszym kraju.

W dalszej części konferencji ks. Marek Michalik wraz z ks. Łukaszem Stachelkiem zaprezentowali wyprawę reformacyjnego Wartburga „ReMobil 500” w ramach rajdu charytatywnego „Złombol”, a ks. Łukasz Ostruszka, ks. Marcin Ratka-Matejko i ks. Marek Michalik omówili proces powstawania i działanie nowej strony internetowej diecezji. Przekazano również ogłoszenia i komunikaty dotyczące zbliżającego się powoli do końca jubileuszu 500 lat Reformacji.

Kolejna konferencja odbędzie się 11 października w Skoczowie.

Najnowsze wpisy

  • Diecezjalna konferencja delegatek Kół Pań

    W sobotę 14 kwietnia 2018 r. odbyła się w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bielsku Diecezjalna Konferencja Delegatek Kół Pań Diecezji Cieszyńskiej. Konferencja zgromadziła 35 osób z następujących parafii: Bielsko, Biała, Cieszyn, Cisownica, Goleszów, Istebna, Jaworze, Wisła Centrum, Wisła Głębce. Temat spotkania: „Człowiek świadectwa dla Niepodległej”wplata się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przezPolskę, jak również w temat […]

    Czytaj więcej
  • Ordynacja w Golasowicach

    21 kwietnia 2018 roku w kościele ewangelickim w Golasowicach miała miejsce ordynacja na duchownych Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP magistrów teologii ewangelickiej: Bogusława Sebesty i Marty Zachraj.

    Czytaj więcej