Konferencja duchownych w Goleszowie

20 września w Goleszowie odbyła się powakacyjna konferencja duchownych Diecezji Cieszyńskiej.

Konferencję rozpoczął bp Adrian Korczago witając zebranych i składając życzenia z okazji jubileuszy urodzin i ordynacji. Następnie rozważanie Słowa Bożego poprowadził ks. Michał Matuszek, od 1 września wikariusz w parafii w Bielsku.

Uczestnicy wysłuchali wykładu „Szkolnictwo ewangelickie na Śląsku – źródła i inspiracje”, który przedstawił dr Łukasz Barański. Prelegent w ciekawy sposób naświetlił rozwój ewangelickiego szkolnictwa i starał się przekazać inspirujące wnioski w obliczu reformy edukacji w naszym kraju.

W dalszej części konferencji ks. Marek Michalik wraz z ks. Łukaszem Stachelkiem zaprezentowali wyprawę reformacyjnego Wartburga „ReMobil 500” w ramach rajdu charytatywnego „Złombol”, a ks. Łukasz Ostruszka, ks. Marcin Ratka-Matejko i ks. Marek Michalik omówili proces powstawania i działanie nowej strony internetowej diecezji. Przekazano również ogłoszenia i komunikaty dotyczące zbliżającego się powoli do końca jubileuszu 500 lat Reformacji.

Kolejna konferencja odbędzie się 11 października w Skoczowie.

Najnowsze wpisy

  • Wystawa w Muzeum Śląskim

    W piątek 20 października 2017 r. w Muzeum Śląskim w Katowicach otwarto wystawę „Wszystko osiąga się przez nadzieję. Kulturowe dziedzictwo Reformacji na Śląsku”. Zebranych powitała dyrektor muzeum Alicja Knast. Głos zabrali: Henryk Mercik, członek zarządu województwa śląskiego, bp dr Adrian Korczago, zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej i bp dr Marian Niemiec, zwierzchnik Diecezji Katowickiej. Zespół „Concerto Polacco” […]

    Czytaj więcej
  • Jesienny Zjazd Chórów

    Diecezjalna Komisja Chórów i Orkiestr Diecezji Cieszyńskiej zaprasza na Jesienny Zjazd Chórów, który odbędzie się w dniach 21-22 w Cisownicy i Drogomyślu. Cisownica 21.10.2015 godzina 15:00 Wstąpią następujące chóry: Cisownica, Dzięgielów, Goleszów, Jaworze, Leszna, Ustroń Drogomyśl 22.10.2017 godzina 10:00 Wystąpią następujące chóry: Bażanowice, Cieszyn, chór misyjny z Cieszyna, Drogomyśl, Dębowiec, Wisła

    Czytaj więcej