Konferencja duchownych w Jaworzu

11 kwietnia 2018 roku odbyła się kolejna w tym roku konferencja duchownych diecezji cieszyńskiej – tym razem w Jaworzu.

Zebranych powitał bp Adrian Korczago, który przekazał życzenia urodzinowe solenizantom i sam również otrzymał od duchownych upominek – jako że niedawno świętował swoje urodziny. Rozważanie Słowa Bożego poprowadził gospodarz, ks. Władysław Wantulok, proboszcz jaworzańskiej parafii.

Duchowni spotkali się z diak. Pawłem Gumpertem, dyrektorem Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP i poznali jego wizję funkcjonowania CME oraz współpracy z poszczególnymi parafiami. Następnie usłyszeli relację z Synodu Kościoła, który odbył się w Warszawie w dniach 6-8 kwietnia 2018 roku, zajmowano się także kwestią ochrony danych osobowych, szkicem dotyczącym kazań tematycznych oraz wyłoniono grupy robocze ds. opracowania cykli katechizacji dla dorosłych.

W popołudniowej części konferencji uczestnicy pracowali w grupach nad zagadnieniem luterańskich zasad wiary – tzw. sola i dyskutowali na ich temat wraz z dr. Jerzym Sojką, który poprowadził także wykład pt. „Pismo, norma wiary, interpretacja”.

Kolejna konferencja duchownych odbędzie się 9 maja 2018 roku w Drogomyślu.

 

Najnowsze wpisy

  • Diecezja zebrała 850 ręczników

    Diecezja Cieszyńska włączyła się w projekt „Ręczniki dla Zespołu Opiekuńczo-Leczniczego Sióstr Boromeuszek w Cieszynie”.

    Czytaj więcej
  • Zmarł śp. Ernest Pinkas

    Informujemy, że we wtorek 17 lipca 2018 r. zmarł w wieku 88 lat śp. Ernest Pinkas, długoletni dyrygent chóru Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Goleszowie. Stał na czele chóru mieszanego w latach 1949-82.

    Czytaj więcej