Konferencja młodych pt. „Napełnieni”

16 marca 2019 roku w Miejskim Domu Kultury Pod Pegazem w Skoczowie Dlatego.org oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska w Dzięgielowie zorganizowali 13. konferencję młodych pod hasłem „Napełnieni, czyli kilka słów o Duchu Świętym”.

W ramach konferencji uczestnicy wysłuchali trzech wykładów dr. hab. Piotra Lorka z Wrocławia, który krok po kroku omawiał osobę Ducha Świętego. Wykładowca na podstawie nowotestamentowego świadectwa Ewangelii Łukasza i Dziejów Apostolskich wskazywał na aspekty działania Ducha oraz odnosił się do różnych opinii i twierdzeń na temat trzeciej osoby Trójcy Świętej. Podkreślał również, że Duch Święty działa w życiu chrześcijanina na własnych warunkach i człowiek nie może narzucać Mu, w jaki sposób ma zmieniać rzeczywistość. Po wykładach młodzi ludzie dyskutowali w grupach o tym, co usłyszeli i co ich zaintrygowało.

Konferencję zakończono wieczorem uwielbienia, który poprowadził zespół dlaTego, a Słowo Boże zwiastował Mateusz Mendroch.

Zdj. Dlatego.org

Najnowsze wpisy

  • Ewangelizacja ProChrist 2019

    W dniach 28-30 marca 2019 roku w Bielskim Centrum Kultury zorganizowano Ewangelizację ProChrist 2019 pt. „Niewiarygodne?”. Ewangelizacja była transmitowana za pomocą internetu do ponad 40 miejsc w Polsce i za granicą i była przedsięwzięciem ekumenicznym.

    Czytaj więcej
  • Konferencja w 110. rocznicę śmierci ks. dr. Teodora Haasego

    27 marca 2019 roku, dokładnie w 110. rocznicę śmierci ks. dr. Teodora Haasego, superintendenta morawsko-śląskiego, zorganizowano konferencję pt. „Ks. dr Teodor Karol Haase, superintendent morawsko-śląski – wrażliwy, światły ewangelik i Europejczyk”.

    Czytaj więcej