Międzynarodowa Konferencja Naukowa o młodzieży

23 października 2018 roku na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Młodzież wobec problemu wiary i wyboru powołania”. Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP i Chrześcijańską Akademię Teologiczną reprezentował bp Adrian Korczago.

W trakcie wykładów omawiano zagadnienia dotyczące religijności młodzieży, wpływu mediów społecznościowych na duchowość nastolatków, analizowano doświadczenia religijne młodzieży z perspektywy socjologicznej oraz duszpasterskiej. Jednym z wykładowców był bp Adrian Korczago, który zaprezentował zagadnienie: „Pozyskiwanie orientacji w wierze duszpasterskim wyzwaniem w kontekście sekularyzacji. Perspektywa luterańska”.

Ponadto w trakcie konferencji dyskutowano o kryzysie powołań oraz o zmianach społecznych wpływających na formację duchową młodych ludzi.

 

Najnowsze wpisy

  • Ikary 2018

    W sobotę 12 stycznia w Bielskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala wręczenia Ikarów 2018. W uroczystości uczestniczył bp Adrian Korczago.

    Czytaj więcej
  • Zmarła śp. Aniela Szarek

    5 stycznia 2019 roku w wieku 82 lat odeszła do wieczności śp. Aniela Szarek zd. Bujak. Zmarła była żoną bp. Jana Szarka. Nabożeństwo żałobne odbyło się w sobotę 12 stycznia 2019 roku w kościele Zbawiciela w Bielsku.

    Czytaj więcej