Międzynarodowa Konferencja Naukowa o młodzieży

23 października 2018 roku na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Młodzież wobec problemu wiary i wyboru powołania”. Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP i Chrześcijańską Akademię Teologiczną reprezentował bp Adrian Korczago.

W trakcie wykładów omawiano zagadnienia dotyczące religijności młodzieży, wpływu mediów społecznościowych na duchowość nastolatków, analizowano doświadczenia religijne młodzieży z perspektywy socjologicznej oraz duszpasterskiej. Jednym z wykładowców był bp Adrian Korczago, który zaprezentował zagadnienie: „Pozyskiwanie orientacji w wierze duszpasterskim wyzwaniem w kontekście sekularyzacji. Perspektywa luterańska”.

Ponadto w trakcie konferencji dyskutowano o kryzysie powołań oraz o zmianach społecznych wpływających na formację duchową młodych ludzi.

 

Najnowsze wpisy

  • Ewangelickie Dni Kościoła 2022

    Zaproszenie bp. Adriana Korczago, zwierzchnika Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP na Ewangelickie Dni Kościoła, które odbędą się w 2022 roku.

    Czytaj więcej
  • Zmarła śp. Barbara Enholc-Narzyńska

    W wieku 88 lat zmarła w Warszawie śp. Barbara Enholc-Narzyńska, ekumenistka, długoletnia Dyrektor Towarzystwa Biblijnego w Polsce, inicjatorka Ekumenicznego Przekładu Biblii. Pogrzeb odbył się w sobotę 27 lipca 2019 roku w Warszawie.

    Czytaj więcej