Pogrzeb śp. ks. Franciszka Czudka

Delegacja Diecezji Cieszyńskiej wzięła udział w pogrzebie śp. ks. Franciszka Czudka w poniedziałek 5 marca 2018 roku w Mikołajkach.

Delegacja w składzie: bp Adrian Korczago, siostry diakonisy z diakonatu „Eben-Ezer” w Dzięgielowie na czele z siostrą przełożoną Ewą Cieślar oraz chór z Parafii Ewangelickiej w Skoczowie udała się do Mikołajek, by pożegnać pochodzącego ze Śląska Cieszyńskiego wieloletniego duszpasterza mikołajskich ewangelików.

W nabożeństwie udział wzięli biskupi, duchowni wszystkich diecezji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, goście ekumeniczni, przedstawiciele władz samorządowych i państwowych oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta. Kazanie wygłosił bp senior Jan Szarek, a podczas uroczystości pieśni wykonały chóry ze Skoczowa i Sorkwit.

Ks. Franciszek Czudek urodził się 1 lutego 1942 r. w Pogórzu koło Skoczowa. Od 1990 r. pracował jako duszpasterz w Mikołajkach. Śp. ks. Franciszek Czudek pozostawił żonę Janinę z domu Ruchała, z którą w związku małżeńskim przeżył 45 lat oraz córkę i syna z rodzinami.

Zdj. Archiwum Parafii Ewangelickiej w Mikołajkach

Najnowsze wpisy

  • Terminarz obchodów

    Zachęcamy, aby zapoznać się z wydarzeniami związanymi z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, które będą się odbywać na terenie Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej
  • Ruch gromadkarski na Mazurach

    Mazury budzą zachwyt, zwłaszcza wśród osób przyjeżdżających na letni odpoczynek albo odbywają wędrówki po miejscach, które z różnych powodów wydają im się ciekawe. Jednak mało kto wie, że polskość nie pojawiła się tu w 1945 roku, lecz trwała od wielu wieków – zapisana w Bibliach, śpiewnikach, postyllach. A przede wszystkim – w świadomości ludzi, którzy podczas […]

    Czytaj więcej