Pogrzeb śp. ks. Franciszka Czudka

Delegacja Diecezji Cieszyńskiej wzięła udział w pogrzebie śp. ks. Franciszka Czudka w poniedziałek 5 marca 2018 roku w Mikołajkach.

Delegacja w składzie: bp Adrian Korczago, siostry diakonisy z diakonatu „Eben-Ezer” w Dzięgielowie na czele z siostrą przełożoną Ewą Cieślar oraz chór z Parafii Ewangelickiej w Skoczowie udała się do Mikołajek, by pożegnać pochodzącego ze Śląska Cieszyńskiego wieloletniego duszpasterza mikołajskich ewangelików.

W nabożeństwie udział wzięli biskupi, duchowni wszystkich diecezji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, goście ekumeniczni, przedstawiciele władz samorządowych i państwowych oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta. Kazanie wygłosił bp senior Jan Szarek, a podczas uroczystości pieśni wykonały chóry ze Skoczowa i Sorkwit.

Ks. Franciszek Czudek urodził się 1 lutego 1942 r. w Pogórzu koło Skoczowa. Od 1990 r. pracował jako duszpasterz w Mikołajkach. Śp. ks. Franciszek Czudek pozostawił żonę Janinę z domu Ruchała, z którą w związku małżeńskim przeżył 45 lat oraz córkę i syna z rodzinami.

Zdj. Archiwum Parafii Ewangelickiej w Mikołajkach

Najnowsze wpisy

  • Bezsenna noc 2018!

    Zapraszamy na tegoroczną „Bezsenną noc”, która odbędzie się 31 marca o godz. 22:00 w kościele w Ustroniu. „Bezsenna noc” to niecodzienne, otwarte spotkanie skierowane do młodych ludzi, które organizowane jest cyklicznie od 1998 roku, z Wielkiej Soboty na Niedzielę Wielkanocną. Prowadzi uczestników do refleksji nad istotą Świąt Wielkiej Nocy. To kolaż różnych form – wspólnego […]

    Czytaj więcej
  • Finał konkursu „Sola Scriptura”

    17 marca w auli Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej odbył się finał konkursu „Sola Scriptura 2017/2018”.

    Czytaj więcej