Promujemy nasz nowy portal

Największa pod względem liczby wiernych diecezja Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego ma nowy portal informacyjny, który zintegrowany jest z Facebookiem i aplikacją Mój Kościół.

Pod starym adresem www.cieszynska.luteranie.pl znajduje się nowy portal Diecezji Cieszyńskiej, który spełnia funkcję informacyjną i społecznościową.

Rozpoczęliśmy już kampanię promocyjną nowego portalu – plakat i tekst prezentujący jego możliwości pojawiły się już w serwisie luteranie.pl, na stronach parafialnych i oczywiście na Facebooku. Wkrótce informacje te trafią do parafialnych kwartalników i informatorów. 

CHCESZ ZAREKLAMOWAĆ PORTAL?

POBIERZ PLAKAT – PDF

Portal nie tylko prezentuje szeroką działalność Diecezji Cieszyńskiej w takich obszarach, jak misja i ewangelizacja, duszpasterstwo środowiskowe, edukacja, czy pomoc chorym i potrzebującym, ale także informuje o różnorodnych wydarzeniach w poszczególnych parafiach.

Dział „Parafia News” agreguje informacje, zapowiedzi i relacje z wydarzeń dziejących się w parafiach i organizacjach działających na terenie diecezji, które pojawiają się na portalu społecznościowym Facebook. Według najnowszego badania Gemius/PBI z września tego roku Facebook ma w Polsce 21,65 mln użytkowników i w rankingu najczęściej odwiedzanych przez Polaków miejsc w internecie ustępując tylko wyszukiwarce Google.

Twórcy portalu diecezji zindeksowali parafie, które mają konta na Facebooku i zmierzyli zasięg umieszczanych tam wpisów. W efekcie podjęta została decyzja o integracji portalu diecezjalnego ze stroną diecezji na Facebooku, która z kolei udostępnia wpisy pojawiające się na facebookowych stronach poszczególnych parafii.

Tradycyjne wpisy przedstawiające działalność Diecezji Cieszyńskiej, a także biskupa Adriana Korczago znajdują się w natomiast w dziale „Diecezja Blog”, który również jest systematycznie uaktualniany.

Kluczową funkcją nowego portalu jest „Terminarz”, w którym parafie zamieszczają najważniejsze informacje o spotkaniach różnych grup parafialnych, koncertach i innych wydarzeniach. Terminarz pokazuje, że Diecezja Cieszyńska jest żywą wspólnotą ewangelików. Dział jest w pełni zintegrowany z aplikacją na urządzenia mobilne Mój Kościół i jest swego rodzaju „silnikiem” tej aplikacji. Dane wpisywane są przez reprezentantów parafii – w sumie zaangażowanych jest prawie 40 osób.

Autorami projektu portalu Diecezji Cieszyńskiej są Zbigniew Motyka, Daniel Heczko, ks. Marek Michalik (Wisła Czarne), ks. Marcin Ratka-Matejko (Skoczów) i ks. Łukasz Ostruszka (Wisła).

Najnowsze wpisy

  • Leśne kościoły w „National Geographic Traveler”

    W najnowszym numerze czasopisma o podróżach ukazał się tekst zachęcający do odwiedzenia leśnych kościołów.  Leśne kościoły znalazły się na liście 40 niesamowitych miejsc na lato w Polsce. Czytelnicy „National Geographic Traveler” nie tylko mogą poznać niezwykłe ślady ewangelickiej tożsamości, ale są również zachęcani do tego, by wybrać się w podróż do tych miejsc.  Artykuł poświęcony […]

    Czytaj więcej
  • Wystawa plenerowa „Ewangelicy Niepodległej”

    Diecezja Cieszyńska zaprasza na oficjalną prezentację wystawy plenerowej „Ewangelicy Niepodległej”, która odbędzie się w środę 30 maja o godz. 12:00 przy kościele ap. Piotra i Pawła w centrum Wisły. Wystawę będzie można oglądać w najbliższych miesiącach równolegle w Cieszynie, Bielsku-Białej, Ustroniu i Wiśle. Projekt sfinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i Diecezji Cieszyńskiej.

    Czytaj więcej