Rekolekcje adwentowe na Mazurach

W dniach 1-4 grudnia 2018 roku bp Adrian Korczago prowadził rekolekcje adwentowe dla parafian z Ostródy i Olsztyna oraz duchownych diecezji mazurskiej.

W sobotnie popołudnie w ostródzkiej restauracji Tawerna bp Adrian Korczago wraz z parafianami z Ostródy i Olsztyna analizował słowa „Przyjdź rychło Panie – tylko nie śpiesz się tak bardzo z tym ponownym powrotem” związane z ludzkim zagubieniem w kontekście przemijania, walki z chorobą, umierania i śmierci. Następnie w ramach warsztatów kreatywności uczestnicy wykonywali adwentowe wieńce.

W niedzielę 2 grudnia bp Adrian Korczago wygłosił kazanie podczas nabożeństwa spowiednio-komunijnego w Olsztynie. Od niedzielnego popołudnia biskup prowadził w Mikołajkach rekolekcje dla duchownych diecezji mazurskiej pt. „Adwentowy Kościół Kościołem przeobrażeń”. Uczestnicy omawiali pojawiające się w życiu aspekty kryzysowe – kryzys finansowy, tożsamości, komunikacji – i zastanawiali się, w jaki sposób Kościół może przestać być Kościołem zachowawczym, zachowującym jedynie dziedzictwo i jak może stawać się Kościołem kreatywnym, odważnym na zmiany, który jednak nie zatraci istoty swojego posłannictwa. Na zakończenie rekolekcji odbyło się nabożeństwo spowiednio-komunijne.

Najnowsze wpisy

  • Ewangelickie Dni Kościoła 2022

    Zaproszenie bp. Adriana Korczago, zwierzchnika Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP na Ewangelickie Dni Kościoła, które odbędą się w 2022 roku.

    Czytaj więcej
  • Zmarła śp. Barbara Enholc-Narzyńska

    W wieku 88 lat zmarła w Warszawie śp. Barbara Enholc-Narzyńska, ekumenistka, długoletnia Dyrektor Towarzystwa Biblijnego w Polsce, inicjatorka Ekumenicznego Przekładu Biblii. Pogrzeb odbył się w sobotę 27 lipca 2019 roku w Warszawie.

    Czytaj więcej