Rekolekcje diecezjalne

23 lutego w Ustroniu, a 16 marca 2019 roku w Międzyrzeczu Synodalna Komisja Ewangelizacyjno-Misyjna zorganizowała tradycyjne rekolekcje diecezjalne dla duchownych, członków Synodu Diecezjalnego, Rad Parafialnych i katechetów pt. „Modlący się Kościół”.

Zebranych powitali przewodniczący synodalnej komisji ks. Marek Londzin oraz bp Adrian Korczago. Następnie zebrani wysłuchali trzech krótkich impulsów: „Modlitwa w Kościele” zaprezentowany przez ks. Henryka Macha, „Modlitwa w rodzinie”, który omówił Jarosław Mazur, a Adam Cieślar podzielił się swoimi refleksjami nt. „Modlitwy sam na sam z Bogiem”.

W dalszej części rekolekcji uczestnicy zostali podzieleni na grupy, w których dyskutowali o poruszanych treściach. Następnie dyskusja została podsumowana na forum.

Najnowsze wpisy

  • Ewangelizacja ProChrist 2019

    W dniach 28-30 marca 2019 roku w Bielskim Centrum Kultury zorganizowano Ewangelizację ProChrist 2019 pt. „Niewiarygodne?”. Ewangelizacja była transmitowana za pomocą internetu do ponad 40 miejsc w Polsce i za granicą i była przedsięwzięciem ekumenicznym.

    Czytaj więcej
  • Konferencja w 110. rocznicę śmierci ks. dr. Teodora Haasego

    27 marca 2019 roku, dokładnie w 110. rocznicę śmierci ks. dr. Teodora Haasego, superintendenta morawsko-śląskiego, zorganizowano konferencję pt. „Ks. dr Teodor Karol Haase, superintendent morawsko-śląski – wrażliwy, światły ewangelik i Europejczyk”.

    Czytaj więcej