Rekolekcje dla emerytowanych księży i pastorowych

Bp Adrian Korczago spotkał się 29 września 2017 roku z uczestnikami rekolekcji dla emerytowanych księży i pastorowych, które odbywają się w dniach 29 września – 1 października w „Księżówce” w Wiśle.

Podczas spotkania biskup opowiedział zebranym o obchodach jubileuszu 500 lat Reformacji w Diecezji Cieszyńskiej, w szczególności o rajdzie „Złombol”, a także omówił inne projekty nawiązujące do jubileuszu, m.in. „Bieg 500 lat Reformacji”.

Uczestnicy rekolekcji mieli także możliwość poznać burmistrza Wisły, a zarazem kuratora Diecezji Cieszyńskiej, Tomasza Bujoka. Ponadto wysłuchali śpiewu Heleny Legierskiej.

W trakcie swojego pobytu w Wiśle księża wraz z pastorowymi wzięli także udział w niedzielnym nabożeństwie w kościele ap. Piotra i Pawła w Wiśle oraz spotkali się z ks. radcą Waldemarem Szajthauerem.

Najnowsze wpisy

  • II Śląskie Forum Reformacyjne

    „W ostatni dzień roku kościelnego witam wszystkich jako wielką rodzinę” – mówił bp Adrian Korczago otwierając II Śląskie Forum Reformacyjne. Spotkanie odbyło się w Bielsku-Białej 2 grudnia br. w auli Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja. Zorganizowała je Diecezja Cieszyńska Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego przy współudziale Wydawnictwa Augustana. 

    Czytaj więcej
  • Jubileuszowa sesja Instytutu Pastoralnego

    W dniach od 27-29 listopada 2017 roku w Centrum Luterańskim w Warszawie odbywał się jubileuszowy Instytut Pastoralny.

    Czytaj więcej