Rekolekcje dla emerytowanych księży i pastorowych

Bp Adrian Korczago spotkał się 29 września 2017 roku z uczestnikami rekolekcji dla emerytowanych księży i pastorowych, które odbywają się w dniach 29 września – 1 października w „Księżówce” w Wiśle.

Podczas spotkania biskup opowiedział zebranym o obchodach jubileuszu 500 lat Reformacji w Diecezji Cieszyńskiej, w szczególności o rajdzie „Złombol”, a także omówił inne projekty nawiązujące do jubileuszu, m.in. „Bieg 500 lat Reformacji”.

Uczestnicy rekolekcji mieli także możliwość poznać burmistrza Wisły, a zarazem kuratora Diecezji Cieszyńskiej, Tomasza Bujoka. Ponadto wysłuchali śpiewu Heleny Legierskiej.

W trakcie swojego pobytu w Wiśle księża wraz z pastorowymi wzięli także udział w niedzielnym nabożeństwie w kościele ap. Piotra i Pawła w Wiśle oraz spotkali się z ks. radcą Waldemarem Szajthauerem.

Najnowsze wpisy

  • Terminarz obchodów

    Zachęcamy, aby zapoznać się z wydarzeniami związanymi z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, które będą się odbywać na terenie Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej
  • Ruch gromadkarski na Mazurach

    Mazury budzą zachwyt, zwłaszcza wśród osób przyjeżdżających na letni odpoczynek albo odbywają wędrówki po miejscach, które z różnych powodów wydają im się ciekawe. Jednak mało kto wie, że polskość nie pojawiła się tu w 1945 roku, lecz trwała od wielu wieków – zapisana w Bibliach, śpiewnikach, postyllach. A przede wszystkim – w świadomości ludzi, którzy podczas […]

    Czytaj więcej