Rekolekcje dla emerytowanych księży i pastorowych

Bp Adrian Korczago spotkał się 29 września 2017 roku z uczestnikami rekolekcji dla emerytowanych księży i pastorowych, które odbywają się w dniach 29 września – 1 października w „Księżówce” w Wiśle.

Podczas spotkania biskup opowiedział zebranym o obchodach jubileuszu 500 lat Reformacji w Diecezji Cieszyńskiej, w szczególności o rajdzie „Złombol”, a także omówił inne projekty nawiązujące do jubileuszu, m.in. „Bieg 500 lat Reformacji”.

Uczestnicy rekolekcji mieli także możliwość poznać burmistrza Wisły, a zarazem kuratora Diecezji Cieszyńskiej, Tomasza Bujoka. Ponadto wysłuchali śpiewu Heleny Legierskiej.

W trakcie swojego pobytu w Wiśle księża wraz z pastorowymi wzięli także udział w niedzielnym nabożeństwie w kościele ap. Piotra i Pawła w Wiśle oraz spotkali się z ks. radcą Waldemarem Szajthauerem.

Najnowsze wpisy

  • Jesienny Zjazd Chórów

    Diecezjalna Komisja Chórów i Orkiestr Diecezji Cieszyńskiej zaprasza na Jesienny Zjazd Chórów, który odbędzie się w dniach 21-22 w Cisownicy i Drogomyślu. Cisownica 21.10.2015 godzina 15:00 Wstąpią następujące chóry: Cisownica, Dzięgielów, Goleszów, Jaworze, Leszna, Ustroń Drogomyśl 22.10.2017 godzina 10:00 Wystąpią następujące chóry: Bażanowice, Cieszyn, chór misyjny z Cieszyna, Drogomyśl, Dębowiec, Wisła

    Czytaj więcej
  • Konferencja „Reformacja – z perspektywy Bielska i Białej”

    W dniach 17-18 października 2017 roku w Akademii Techniczno-Humanistycznej oraz w Muzeum Historycznym w Bielsku Białej odbywa się interdyscyplinarna konferencja naukowa „Reformacja – z perspektywy Bielska i Białej”.

    Czytaj więcej