Spotkanie dotyczące studiów podyplomowych

16 kwietnia 2019 roku w Goleszowie odbyło się spotkanie w sprawie planowanego uruchomienia kwalifikowanych studiów podyplomowych na kierunku katechetyki ewangelickiej w Wyższej Szkole Administracji.

Temat spotkania przybliżył bp Adrian Korczago zachęcając, by przekazywać informację o studiach wśród nauczycieli diecezji cieszyńskiej. Diakon Ewa Below zaprezentowała podstawę prawną nauczania religii ewangelickiej w szkołach oraz przedstawiła formalne aspekty funkcjonowania katechety w szkolnej rzeczywistości. Ks. prof. Manfred Uglorz z Wyższej Szkoły Administracji omówił organizację ewentualnych kwalifikowanych studiów podyplomowych oraz przebieg nauczania.

Nauczyciele zainteresowani taką formą dokształcania na studiach podyplomowych proszeni są o przesyłanie wstępnych zgłoszeń na adres Diecezji Cieszyńskiej – diec.cieszynska@luteranie.pl. Dodatkowych informacji udziela dk. Ewa Below – ewa.below@luteranie.pl.

Najnowsze wpisy

  • Ewangelickie Dni Kościoła 2022

    Zaproszenie bp. Adriana Korczago, zwierzchnika Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP na Ewangelickie Dni Kościoła, które odbędą się w 2022 roku.

    Czytaj więcej
  • Dzień Dystryktu Wschodniego ECAV na Słowacji

    W niedzielę 14 lipca 2019 roku w hali sportowej w Popradzie odbyło się uroczyste nabożeństwo w ramach Dnia Dystryktu Wschodniego Ewangelickiego Kościoła Augsburskiego Wyznania na Słowacji. W obchodach brał udział bp Adrian Korczago.

    Czytaj więcej