Spotkanie katechetów Diecezji Cieszyńskiej

W środę 27 września w Goleszowie odbyło się spotkanie katechetów Diecezji Cieszyńskiej.

Uczestników powitał bp Adrian Korczago, który w swoim przemówieniu omówił rolę katechetów i ich znaczenie w życiu diecezji. Podkreślił, że istotnym jest, by katecheci byli związani z parafiami, z których wywodzą się ich uczniowie i zachęcali podopiecznych do aktywnego uczestniczenia w życiu parafialnym.

Diakon Ewa Below, Generalna Wizytator nauczania kościelnego, przeprowadziła kurs z zakresu nowej podstawy programowej oraz podzieliła się multimedialną refleksją o roli i znaczeniu nauczyciela religii.

Uczestnicy mieli również możliwość wymiany poglądów dot. problemów rodzących się w poszczególnych parafiach.

Spotkanie zgromadziło ok. 30 osób.

 

Najnowsze wpisy

  • Terminarz obchodów

    Zachęcamy, aby zapoznać się z wydarzeniami związanymi z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, które będą się odbywać na terenie Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej
  • Ruch gromadkarski na Mazurach

    Mazury budzą zachwyt, zwłaszcza wśród osób przyjeżdżających na letni odpoczynek albo odbywają wędrówki po miejscach, które z różnych powodów wydają im się ciekawe. Jednak mało kto wie, że polskość nie pojawiła się tu w 1945 roku, lecz trwała od wielu wieków – zapisana w Bibliach, śpiewnikach, postyllach. A przede wszystkim – w świadomości ludzi, którzy podczas […]

    Czytaj więcej