Spotkanie katechetów Diecezji Cieszyńskiej

W środę 27 września w Goleszowie odbyło się spotkanie katechetów Diecezji Cieszyńskiej.

Uczestników powitał bp Adrian Korczago, który w swoim przemówieniu omówił rolę katechetów i ich znaczenie w życiu diecezji. Podkreślił, że istotnym jest, by katecheci byli związani z parafiami, z których wywodzą się ich uczniowie i zachęcali podopiecznych do aktywnego uczestniczenia w życiu parafialnym.

Diakon Ewa Below, Generalna Wizytator nauczania kościelnego, przeprowadziła kurs z zakresu nowej podstawy programowej oraz podzieliła się multimedialną refleksją o roli i znaczeniu nauczyciela religii.

Uczestnicy mieli również możliwość wymiany poglądów dot. problemów rodzących się w poszczególnych parafiach.

Spotkanie zgromadziło ok. 30 osób.

 

Najnowsze wpisy

  • Jesienny Zjazd Chórów

    Diecezjalna Komisja Chórów i Orkiestr Diecezji Cieszyńskiej zaprasza na Jesienny Zjazd Chórów, który odbędzie się w dniach 21-22 w Cisownicy i Drogomyślu. Cisownica 21.10.2015 godzina 15:00 Wstąpią następujące chóry: Cisownica, Dzięgielów, Goleszów, Jaworze, Leszna, Ustroń Drogomyśl 22.10.2017 godzina 10:00 Wystąpią następujące chóry: Bażanowice, Cieszyn, chór misyjny z Cieszyna, Drogomyśl, Dębowiec, Wisła

    Czytaj więcej
  • Konferencja „Reformacja – z perspektywy Bielska i Białej”

    W dniach 17-18 października 2017 roku w Akademii Techniczno-Humanistycznej oraz w Muzeum Historycznym w Bielsku Białej odbywa się interdyscyplinarna konferencja naukowa „Reformacja – z perspektywy Bielska i Białej”.

    Czytaj więcej