Sztafeta rowerowa 100

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle-Czarnem zorganizowała w dniach 15-16 czerwca 2018 roku „Sztafetę rowerową 100” wokół Jeziora Czerniańskiego.

Sztafeta rowerowa została zorganizowana już po raz drugi – w ubiegłym roku rowerzyści przejechali trasę 500 km z okazji Jubileuszu 500 lat Reformacji. Od godziny 18 w piątek aż do sobotniego popołudnia trasę 100 okrążeń wokół jeziora pokonało 16 drużyn w kategorii Open oraz 4 drużyny w kategorii Sport.

Ponadto po raz pierwszy zorganizowano wyścig dla dzieci w 3 kategoriach wiekowych. Nagrody zwycięzcom wręczał biskup diecezji Adrian Korczago. Na zakończenie imprezy odbył się koncert zespołu „Pathlife” z Bielska-Białej, a krótkie rozważanie wygłosił ks. Marcin Podżorski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Wydarzenie miało także charakter charytatywny – podczas sztafety zbierano środki na leczenie Przemka Bujoka z Ustronia cierpiącego na rzadki zespół a-HUS.

Sztafeta jest częścią obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, które Diecezja Cieszyńska organizuje pod hasłem „Ewangelicy Niepodległej”.

Fot. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle-Czarnem/ox.pl

 

Najnowsze wpisy

  • „Luteranin” przedstawia Ewangelików Niepodległej

    Najnowszy numer kwartalnika „Luteranin” przedstawia szczegółowo projekty przygotowywane w ramach obchodów Ewangelicy Niepodległej, które organizuje Diecezja Cieszyńska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. „Luteranin” relacjonuje uroczystość otwarcia wystawy opisującej sylwetki znanych ewangelików zaangażowanych w proces walki o odzyskanie niepodległości przez Polskę. Redakcja prezentuje też kalendarz kolejnych imprez mających uczcić 100-lecie wolności. Na okładce pisma znajduje się odpis protokołu ze […]

    Czytaj więcej
  • XXII Forum Ewangelickie (ZGŁOSZENIA)

    Ewangelicy Niepodległej. Dzieje i współczesność obywatelskiego zaangażowania to temat przewodni XXII Forum Ewangelickiego, które odbędzie się w Wiśle w dniach 14-16 września 2018 roku. Pierwszy dzień obrad, planowany na terenie Rezydencji Prezydenta RP na Zadnim Groniu, poświęcony będzie zagadnieniom związanym z udziałem ewangelików w walce o niepodległość Polski. Wezmą w nim udział m.in.: dr hab. […]

    Czytaj więcej