TE Dzięgielów zaprasza obywateli Ukrainy

Spotykamy ich coraz częściej, w sklepie, w zakładzie pracy, w sąsiedztwie. Przyjechali do Polski z Ukrainy, żeby popracować, odłożyć jakąś kwotę, podobnie jak robiliśmy to – i nadal robimy – my, wyjeżdżając do Niemiec, Irlandii, Anglii. Pracują intensywnie, w oddaleniu od swoich rodzinnych stron, w rozłące z bliskimi.

Mówią językiem podobnym do naszego, wielu z nich całkiem dobrze zna już język polski, nietrudno więc się z nimi porozumieć. Zaprośmy ich na występ zespołu Дія Друга z Kijowa, który koncertować będzie w Dzięgielowie koło Cieszyna, w sobotę 30 czerwca o godz. 20.30, w pierwszym dniu tegorocznego Tygodnia Ewangelizacyjnego (TE 30.06-08.07).

Na język ukraiński tłumaczone będą spotkania ewangelizacyjne o godz. 17.00 w sobotę 30.06 i w niedzielę 1.07. W niedzielę o godz. 15.15 Pasza Shvarts z Charkowa, który mieszkał w Polsce 8 lat, poprowadzi spotkanie seminaryjne na temat: „Mity i rzeczywistość życia w obcym kraju”. Zaproszenia w języku ukraińskim na te punkty programu można odebrać w księgarni „Warto” w Cieszynie lub w Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie.

Pełny program TE znajduje się na stronie www.te.cme.org.pl.

Łatwo do nas trafić: spotkania odbywają się w wielkim namiocie mieszczącym ok. 2 tys. osób, wokół niego zbudowane jest „miasteczko namiotowe” gdzie spotykają się dzieci, młodzież, jest kawiarenka, księgarnia, boisko sportowe, punkty gastronomiczne.

Wszystkie spotkania mają charakter ekumeniczny, otwarty, serdecznie zapraszamy!

Komitet Tygodnia Ewangelizacyjnego

POBIERZ ULOTKĘ Z ZAPROSZENIEM W JĘZYKU UKRAIŃSKIM>> 

 

Najnowsze wpisy

  • Terminarz obchodów

    Zachęcamy, aby zapoznać się z wydarzeniami związanymi z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, które będą się odbywać na terenie Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej
  • Ruch gromadkarski na Mazurach

    Mazury budzą zachwyt, zwłaszcza wśród osób przyjeżdżających na letni odpoczynek albo odbywają wędrówki po miejscach, które z różnych powodów wydają im się ciekawe. Jednak mało kto wie, że polskość nie pojawiła się tu w 1945 roku, lecz trwała od wielu wieków – zapisana w Bibliach, śpiewnikach, postyllach. A przede wszystkim – w świadomości ludzi, którzy podczas […]

    Czytaj więcej