TE Dzięgielów zaprasza obywateli Ukrainy

Spotykamy ich coraz częściej, w sklepie, w zakładzie pracy, w sąsiedztwie. Przyjechali do Polski z Ukrainy, żeby popracować, odłożyć jakąś kwotę, podobnie jak robiliśmy to – i nadal robimy – my, wyjeżdżając do Niemiec, Irlandii, Anglii. Pracują intensywnie, w oddaleniu od swoich rodzinnych stron, w rozłące z bliskimi.

Mówią językiem podobnym do naszego, wielu z nich całkiem dobrze zna już język polski, nietrudno więc się z nimi porozumieć. Zaprośmy ich na występ zespołu Дія Друга z Kijowa, który koncertować będzie w Dzięgielowie koło Cieszyna, w sobotę 30 czerwca o godz. 20.30, w pierwszym dniu tegorocznego Tygodnia Ewangelizacyjnego (TE 30.06-08.07).

Na język ukraiński tłumaczone będą spotkania ewangelizacyjne o godz. 17.00 w sobotę 30.06 i w niedzielę 1.07. W niedzielę o godz. 15.15 Pasza Shvarts z Charkowa, który mieszkał w Polsce 8 lat, poprowadzi spotkanie seminaryjne na temat: „Mity i rzeczywistość życia w obcym kraju”. Zaproszenia w języku ukraińskim na te punkty programu można odebrać w księgarni „Warto” w Cieszynie lub w Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie.

Pełny program TE znajduje się na stronie www.te.cme.org.pl.

Łatwo do nas trafić: spotkania odbywają się w wielkim namiocie mieszczącym ok. 2 tys. osób, wokół niego zbudowane jest „miasteczko namiotowe” gdzie spotykają się dzieci, młodzież, jest kawiarenka, księgarnia, boisko sportowe, punkty gastronomiczne.

Wszystkie spotkania mają charakter ekumeniczny, otwarty, serdecznie zapraszamy!

Komitet Tygodnia Ewangelizacyjnego

POBIERZ ULOTKĘ Z ZAPROSZENIEM W JĘZYKU UKRAIŃSKIM>> 

 

Najnowsze wpisy

  • Wizyta delegacji Światowej Federacji Luterańskiej

    13 i 14 sierpnia 2018 roku na terenie Diecezji Cieszyńskiej przebywali przedstawiciele Rady Światowej Federacji Luterańskiej. W skład delegacji weszli m.in. abp Estonii Urmas Viilma – wiceprezydent ŚFL na region Europy Środkowo-Wschodniej oraz przedstawiciele z Niemiec, Słowacji i Polski.

    Czytaj więcej
  • Promocja książki „Biskup Juliusz Bursche. Ślady pamięci zatrzymane w kadrze”

    Promocja książki „Biskup Juliusz Bursche. Ślady pamięci zatrzymane w kadrze” Burmistrz Miasta Wisła Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle serdecznie zapraszają na promocję książki  8 września 2018 r. o godz. 17.00. w sali głównej biblioteki, Dom Zdrojowy pl. Hoffa 3. W programie m.in.: Promocja publikacji – Danuta Szczypka Spotkanie z Rodziną Biskupa – […]

    Czytaj więcej