TE Dzięgielów zaprasza obywateli Ukrainy

Spotykamy ich coraz częściej, w sklepie, w zakładzie pracy, w sąsiedztwie. Przyjechali do Polski z Ukrainy, żeby popracować, odłożyć jakąś kwotę, podobnie jak robiliśmy to – i nadal robimy – my, wyjeżdżając do Niemiec, Irlandii, Anglii. Pracują intensywnie, w oddaleniu od swoich rodzinnych stron, w rozłące z bliskimi.

Mówią językiem podobnym do naszego, wielu z nich całkiem dobrze zna już język polski, nietrudno więc się z nimi porozumieć. Zaprośmy ich na występ zespołu Дія Друга z Kijowa, który koncertować będzie w Dzięgielowie koło Cieszyna, w sobotę 30 czerwca o godz. 20.30, w pierwszym dniu tegorocznego Tygodnia Ewangelizacyjnego (TE 30.06-08.07).

Na język ukraiński tłumaczone będą spotkania ewangelizacyjne o godz. 17.00 w sobotę 30.06 i w niedzielę 1.07. W niedzielę o godz. 15.15 Pasza Shvarts z Charkowa, który mieszkał w Polsce 8 lat, poprowadzi spotkanie seminaryjne na temat: „Mity i rzeczywistość życia w obcym kraju”. Zaproszenia w języku ukraińskim na te punkty programu można odebrać w księgarni „Warto” w Cieszynie lub w Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie.

Pełny program TE znajduje się na stronie www.te.cme.org.pl.

Łatwo do nas trafić: spotkania odbywają się w wielkim namiocie mieszczącym ok. 2 tys. osób, wokół niego zbudowane jest „miasteczko namiotowe” gdzie spotykają się dzieci, młodzież, jest kawiarenka, księgarnia, boisko sportowe, punkty gastronomiczne.

Wszystkie spotkania mają charakter ekumeniczny, otwarty, serdecznie zapraszamy!

Komitet Tygodnia Ewangelizacyjnego

POBIERZ ULOTKĘ Z ZAPROSZENIEM W JĘZYKU UKRAIŃSKIM>> 

 

Najnowsze wpisy

  • Ewangelickie Dni Kościoła 2022

    Zaproszenie bp. Adriana Korczago, zwierzchnika Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP na Ewangelickie Dni Kościoła, które odbędą się w 2022 roku.

    Czytaj więcej
  • Dzień Dystryktu Wschodniego ECAV na Słowacji

    W niedzielę 14 lipca 2019 roku w hali sportowej w Popradzie odbyło się uroczyste nabożeństwo w ramach Dnia Dystryktu Wschodniego Ewangelickiego Kościoła Augsburskiego Wyznania na Słowacji. W obchodach brał udział bp Adrian Korczago.

    Czytaj więcej