Uroczysta sesja Sejmiku Śląskiego z okazji 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego

23 maja 2018 roku w Sejmiku Województwa Śląskiego odbyła się nadzwyczajna, uroczysta sesja z okazji 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego. Z ramienia Diecezji Cieszyńskiej uczestniczył w niej bp Adrian Korczago.

W czasie uroczystości oprócz wspomnień i podziękowań za 50 lat naukowej działalności 12 profesorów uczelni zostało oznaczonych Honorową Odznaką za Zasługi dla Województwa Śląskiego. W gronie wyróżnionych znaleźli się dwaj ewangelicy – prof. dr hab. Zenon Gajdzica – dziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji oraz prof. dr hab. Ryszard Koziołek – prorektor ds. kształcenia i studentów, który przemówił do zebranych w imieniu uhonorowanych.

Uroczystą sesję prowadził wiceprzewodniczący Sejmiku Grzegorz Wolniak, na sali obecny był również Marszałek Województwa Wojciech Saługa oraz rektorzy poprzednich kadencji Uniwersytetu Śląskiego, będącego na przestrzeni wielu lat Alma Mater wielu ewangelików.

Zdj. Julia Agnieszka Szymala/us.edu.pl

Najnowsze wpisy

  • Terminarz obchodów

    Zachęcamy, aby zapoznać się z wydarzeniami związanymi z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, które będą się odbywać na terenie Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej
  • Ruch gromadkarski na Mazurach

    Mazury budzą zachwyt, zwłaszcza wśród osób przyjeżdżających na letni odpoczynek albo odbywają wędrówki po miejscach, które z różnych powodów wydają im się ciekawe. Jednak mało kto wie, że polskość nie pojawiła się tu w 1945 roku, lecz trwała od wielu wieków – zapisana w Bibliach, śpiewnikach, postyllach. A przede wszystkim – w świadomości ludzi, którzy podczas […]

    Czytaj więcej