Uroczysta sesja Sejmiku Śląskiego z okazji 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego

23 maja 2018 roku w Sejmiku Województwa Śląskiego odbyła się nadzwyczajna, uroczysta sesja z okazji 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego. Z ramienia Diecezji Cieszyńskiej uczestniczył w niej bp Adrian Korczago.

W czasie uroczystości oprócz wspomnień i podziękowań za 50 lat naukowej działalności 12 profesorów uczelni zostało oznaczonych Honorową Odznaką za Zasługi dla Województwa Śląskiego. W gronie wyróżnionych znaleźli się dwaj ewangelicy – prof. dr hab. Zenon Gajdzica – dziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji oraz prof. dr hab. Ryszard Koziołek – prorektor ds. kształcenia i studentów, który przemówił do zebranych w imieniu uhonorowanych.

Uroczystą sesję prowadził wiceprzewodniczący Sejmiku Grzegorz Wolniak, na sali obecny był również Marszałek Województwa Wojciech Saługa oraz rektorzy poprzednich kadencji Uniwersytetu Śląskiego, będącego na przestrzeni wielu lat Alma Mater wielu ewangelików.

Zdj. Julia Agnieszka Szymala/us.edu.pl

Najnowsze wpisy

  • Wizyta delegacji Światowej Federacji Luterańskiej

    13 i 14 sierpnia 2018 roku na terenie Diecezji Cieszyńskiej przebywali przedstawiciele Rady Światowej Federacji Luterańskiej. W skład delegacji weszli m.in. abp Estonii Urmas Viilma – wiceprezydent ŚFL na region Europy Środkowo-Wschodniej oraz przedstawiciele z Niemiec, Słowacji i Polski.

    Czytaj więcej
  • Promocja książki „Biskup Juliusz Bursche. Ślady pamięci zatrzymane w kadrze”

    Promocja książki „Biskup Juliusz Bursche. Ślady pamięci zatrzymane w kadrze” Burmistrz Miasta Wisła Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle serdecznie zapraszają na promocję książki  8 września 2018 r. o godz. 17.00. w sali głównej biblioteki, Dom Zdrojowy pl. Hoffa 3. W programie m.in.: Promocja publikacji – Danuta Szczypka Spotkanie z Rodziną Biskupa – […]

    Czytaj więcej