Uroczystość posadzenia drzewa w Ogrodach Polsko-Niemieckich w Warszawie

7 sierpnia w Ogrodach Polsko-Niemieckich w Warszawie odbyła się uroczystość posadzenia drzewa przez przedstawicieli Kościołów ewangelickich Hesji – Nassau i Westfalii oraz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.

Diecezję Cieszyńską reprezentował bp Adrian Korczago a uroczystość uświetnił śpiew chóru Sola fide pod dyrekcją Małgorzaty Konarzewskiej z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Goleszowie.

Projekt Ogrody Polsko-Niemieckie realizowany jest w warszawskiej dzielnicy Praga-Południe na obrzeżach Parku Skaryszewskiego  od listopada 2016 r.  Poprzez przestrzenne połączenie kultur ogrodowych Polski i Niemiec powstaje symbol przyjaźni polsko-niemieckiej, który stanie się trwałym elementem warszawskiego krajobrazu parkowego. Inicjatywa nawiązuje bezpośrednio do roku jubileuszowego, w którym przypadała 25. rocznica podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

Kościoły ewangelickie w Polsce i w Niemczech poprzez wspólne zasadzenie drzewa chcą podkreślić łączące je partnerstwo i przyjaźń oraz wkład w proces pojednania pomiędzy Polską, a Niemcami.

Artykuł na stronie www.luteranie.pl

zdj. Dariusz Bruncz

Najnowsze wpisy

  • Ewangelickie Dni Kościoła 2022

    Zaproszenie bp. Adriana Korczago, zwierzchnika Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP na Ewangelickie Dni Kościoła, które odbędą się w 2022 roku.

    Czytaj więcej
  • Dzień Dystryktu Wschodniego ECAV na Słowacji

    W niedzielę 14 lipca 2019 roku w hali sportowej w Popradzie odbyło się uroczyste nabożeństwo w ramach Dnia Dystryktu Wschodniego Ewangelickiego Kościoła Augsburskiego Wyznania na Słowacji. W obchodach brał udział bp Adrian Korczago.

    Czytaj więcej