Uroczystość posadzenia drzewa w Ogrodach Polsko-Niemieckich w Warszawie

7 sierpnia w Ogrodach Polsko-Niemieckich w Warszawie odbyła się uroczystość posadzenia drzewa przez przedstawicieli Kościołów ewangelickich Hesji – Nassau i Westfalii oraz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.

Diecezję Cieszyńską reprezentował bp Adrian Korczago a uroczystość uświetnił śpiew chóru Sola fide pod dyrekcją Małgorzaty Konarzewskiej z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Goleszowie.

Projekt Ogrody Polsko-Niemieckie realizowany jest w warszawskiej dzielnicy Praga-Południe na obrzeżach Parku Skaryszewskiego  od listopada 2016 r.  Poprzez przestrzenne połączenie kultur ogrodowych Polski i Niemiec powstaje symbol przyjaźni polsko-niemieckiej, który stanie się trwałym elementem warszawskiego krajobrazu parkowego. Inicjatywa nawiązuje bezpośrednio do roku jubileuszowego, w którym przypadała 25. rocznica podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

Kościoły ewangelickie w Polsce i w Niemczech poprzez wspólne zasadzenie drzewa chcą podkreślić łączące je partnerstwo i przyjaźń oraz wkład w proces pojednania pomiędzy Polską, a Niemcami.

Artykuł na stronie www.luteranie.pl

zdj. Dariusz Bruncz

Najnowsze wpisy

  • Wizyta delegacji Światowej Federacji Luterańskiej

    13 i 14 sierpnia 2018 roku na terenie Diecezji Cieszyńskiej przebywali przedstawiciele Rady Światowej Federacji Luterańskiej. W skład delegacji weszli m.in. abp Estonii Urmas Viilma – wiceprezydent ŚFL na region Europy Środkowo-Wschodniej oraz przedstawiciele z Niemiec, Słowacji i Polski.

    Czytaj więcej
  • Promocja książki „Biskup Juliusz Bursche. Ślady pamięci zatrzymane w kadrze”

    Promocja książki „Biskup Juliusz Bursche. Ślady pamięci zatrzymane w kadrze” Burmistrz Miasta Wisła Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle serdecznie zapraszają na promocję książki  8 września 2018 r. o godz. 17.00. w sali głównej biblioteki, Dom Zdrojowy pl. Hoffa 3. W programie m.in.: Promocja publikacji – Danuta Szczypka Spotkanie z Rodziną Biskupa – […]

    Czytaj więcej