Pokaz laserowy – 500 lat Reformacji

Zamek Rycerski w Dzięgielowie, ul. Zamkowa 38
godz. 20.00

Pokaz laserowy to nowy rodzaj sztuki, który powstał przez połączenie muzyki z nowoczesnymi technologiami wizualnymi jakim jest światło laserów, różnorodność kolorów, kinetycznych kształtów w technologi 3D. Pokaz to 1000 obrazów ukazujących historię Reformacji,oraz początki chrześcijaństwa ,  po współczesność naszego Ewangelickiego Kościoła w Polsce. Treść wizualna jest idealnie zsynchronizowana z muzyką co sprawia, że przenosi publiczność w inny wymiar przeżyć artystycznych i duchowych dotychczas jeszcze nie spotykanych. Na muzykę składają się utwory takich artystów jak : J.S. Bach; A. Vivaldi ; F. Mendelssohn – Bartholdy, W. Kilar ; A. Agricola ; G.F. Telemann. Pokaz trwa ok 45 minut.  Spektakl odbędzie się w szczególnej przestrzeni i klimacie dziedzińca XV wiecznego zamku Rycerskiego w Dzięgielowie.Wstęp wolny. Zapewniony jest parking.

Najnowsze wpisy

  • Wizyta delegacji Światowej Federacji Luterańskiej

    13 i 14 sierpnia 2018 roku na terenie Diecezji Cieszyńskiej przebywali przedstawiciele Rady Światowej Federacji Luterańskiej. W skład delegacji weszli m.in. abp Estonii Urmas Viilma – wiceprezydent ŚFL na region Europy Środkowo-Wschodniej oraz przedstawiciele z Niemiec, Słowacji i Polski.

    Czytaj więcej
  • Promocja książki „Biskup Juliusz Bursche. Ślady pamięci zatrzymane w kadrze”

    Promocja książki „Biskup Juliusz Bursche. Ślady pamięci zatrzymane w kadrze” Burmistrz Miasta Wisła Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle serdecznie zapraszają na promocję książki  8 września 2018 r. o godz. 17.00. w sali głównej biblioteki, Dom Zdrojowy pl. Hoffa 3. W programie m.in.: Promocja publikacji – Danuta Szczypka Spotkanie z Rodziną Biskupa – […]

    Czytaj więcej