Pokaz laserowy – 500 lat Reformacji

Zamek Rycerski w Dzięgielowie, ul. Zamkowa 38
godz. 20.00

Pokaz laserowy to nowy rodzaj sztuki, który powstał przez połączenie muzyki z nowoczesnymi technologiami wizualnymi jakim jest światło laserów, różnorodność kolorów, kinetycznych kształtów w technologi 3D. Pokaz to 1000 obrazów ukazujących historię Reformacji,oraz początki chrześcijaństwa ,  po współczesność naszego Ewangelickiego Kościoła w Polsce. Treść wizualna jest idealnie zsynchronizowana z muzyką co sprawia, że przenosi publiczność w inny wymiar przeżyć artystycznych i duchowych dotychczas jeszcze nie spotykanych. Na muzykę składają się utwory takich artystów jak : J.S. Bach; A. Vivaldi ; F. Mendelssohn – Bartholdy, W. Kilar ; A. Agricola ; G.F. Telemann. Pokaz trwa ok 45 minut.  Spektakl odbędzie się w szczególnej przestrzeni i klimacie dziedzińca XV wiecznego zamku Rycerskiego w Dzięgielowie.Wstęp wolny. Zapewniony jest parking.

Najnowsze wpisy

  • Diecezjalna konferencja delegatek Kół Pań

    W sobotę 14 kwietnia 2018 r. odbyła się w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bielsku Diecezjalna Konferencja Delegatek Kół Pań Diecezji Cieszyńskiej. Konferencja zgromadziła 35 osób z następujących parafii: Bielsko, Biała, Cieszyn, Cisownica, Goleszów, Istebna, Jaworze, Wisła Centrum, Wisła Głębce. Temat spotkania: „Człowiek świadectwa dla Niepodległej”wplata się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przezPolskę, jak również w temat […]

    Czytaj więcej
  • Ordynacja w Golasowicach

    21 kwietnia 2018 roku w kościele ewangelickim w Golasowicach miała miejsce ordynacja na duchownych Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP magistrów teologii ewangelickiej: Bogusława Sebesty i Marty Zachraj.

    Czytaj więcej