Prezentacja pieśni Trzanowskiego

Premiera książki odbędzie się 12 października 2017 roku (czwartek) o godz. 16:00 w sali głównej MBP, Wisła, pl. Hoffa 3, Dom Zdrojowy I piętro.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle zaprasza na premierową prezentację nowego wydania pieśni Jerzego Trzanowskiego (1592-1637) pt. „Georgius Tranoscius, Pieśni duchowe”  wydanego nakładem Oficyny Efemerycznej w przekładzie i z komentarzami Zbigniewa Macheja.

Najnowsze wpisy

  • Diecezjalna konferencja delegatek Kół Pań

    W sobotę 14 kwietnia 2018 r. odbyła się w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bielsku Diecezjalna Konferencja Delegatek Kół Pań Diecezji Cieszyńskiej. Konferencja zgromadziła 35 osób z następujących parafii: Bielsko, Biała, Cieszyn, Cisownica, Goleszów, Istebna, Jaworze, Wisła Centrum, Wisła Głębce. Temat spotkania: „Człowiek świadectwa dla Niepodległej”wplata się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przezPolskę, jak również w temat […]

    Czytaj więcej
  • Ordynacja w Golasowicach

    21 kwietnia 2018 roku w kościele ewangelickim w Golasowicach miała miejsce ordynacja na duchownych Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP magistrów teologii ewangelickiej: Bogusława Sebesty i Marty Zachraj.

    Czytaj więcej