XIV Ekumeniczny Festiwal w Ustroniu

Po raz czternasty Chrześcijańskie Stowarzyszenie Ekumeniczne, Parafia Ewangelicko-Augsburska oraz Parafie Rzymskokatolickie organizują ekumeniczny festiwal w Ustroniu. 15 czerwca 2018 roku w Muzeum Ustrońskim festiwal został oficjalnie zainaugurowany.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. bp Adrian Korczago, wiceprzewodnicząca Sejmiku Śląskiego Sylwia Cieślar oraz burmistrz Ustronia Ireneusz Szarzec. Podczas otwarcia odbył się także wernisaż wystawy malarstwa Pawła Wałacha, a oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Cieszynie.

W trakcie inauguracji festiwalu proboszczowie ustrońskich parafii – ks. radca Piotr Wowry oraz ks. Wiesław Bajger – zostali odznaczeni Złotą Odznaką za zasługi dla Województwa Śląskiego, a przewodniczący Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Ekumenicznego, Marcin Janik, otrzymał Srebrną Odznakę za zasługi dla Województwa Śląskiego.

W ramach festiwalu odbędzie się m.in. koncert główny „Śpiewajmy Panu” w kościele katolickim św. Klemensa Zabrzańskiego Chóru Młodzieżowego „Resonans con tutti” im. Norberta Grzegorza Kroczka pod dyr. Waldemara Gałązki. W kolejnych dniach w czytelni katolickiej w Ustroniu odbędą się spotkania i prelekcje. W programie festiwalu w lipcu zaplanowano także koncerty Wyższobramskiego Chóru Kameralnego, Chóru Hutnik z Trzyńca a także występ Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w ewangelickim kościele ap. Jakuba.

Fot. Gazeta Ustrońska

Najnowsze wpisy

  • „Luteranin” przedstawia Ewangelików Niepodległej

    Najnowszy numer kwartalnika „Luteranin” przedstawia szczegółowo projekty przygotowywane w ramach obchodów Ewangelicy Niepodległej, które organizuje Diecezja Cieszyńska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. „Luteranin” relacjonuje uroczystość otwarcia wystawy opisującej sylwetki znanych ewangelików zaangażowanych w proces walki o odzyskanie niepodległości przez Polskę. Redakcja prezentuje też kalendarz kolejnych imprez mających uczcić 100-lecie wolności. Na okładce pisma znajduje się odpis protokołu ze […]

    Czytaj więcej
  • XXII Forum Ewangelickie (ZGŁOSZENIA)

    Ewangelicy Niepodległej. Dzieje i współczesność obywatelskiego zaangażowania to temat przewodni XXII Forum Ewangelickiego, które odbędzie się w Wiśle w dniach 14-16 września 2018 roku. Pierwszy dzień obrad, planowany na terenie Rezydencji Prezydenta RP na Zadnim Groniu, poświęcony będzie zagadnieniom związanym z udziałem ewangelików w walce o niepodległość Polski. Wezmą w nim udział m.in.: dr hab. […]

    Czytaj więcej