XXIII Festiwal „Musica Sacra” w Skoczowie

Po raz 23. w Skoczowie w dniach 20-22 maja 2018 roku odbywa się Panorama Sztuki Chrześcijańskiej „Musica Sacra”. Patronat nad festiwalem objął bp Adrian Korczago.

20 maja w ewangelickim kościele św. Trójcy w Skoczowie wystąpił akordeonista Marcin Wyrostek wraz z zespołem Corazon. Kościół wypełnił się pięknymi dźwiękami instrumentów i śpiewu.

Bp Adrian Korczago w swoim pozdrowieniu skierowanym do zebranych przekazał życzenia świąteczne związane z Zesłaniem Ducha Świętego i wyraził radość z ekumenicznego świętowania. Wskazywał, iż Duch Święty wykorzystuje muzykę jako instrumentarium w oddziaływaniu na duszę i serce człowieka. Przywołując słowa papieża Jana Pawła II o Duchu Świętym odnawiającym oblicze „tej ziemi” biskup życzył zebranym, by nie zaprzepaścić zapoczątkowanego przed laty ekumenicznego potencjału otwartości i serdeczności na siebie nawzajem – szczególnie w kontekście stulecia odzyskania niepodległości oraz przyłączenia Diecezji Cieszyńskiej do Konsystorza w Warszawie.

W ramach festiwalu odbędą się ponadto projekcje filmów, wystawa fotograficzna oraz koncert muzyki gospel w wykonaniu „God’s Property”.

Zdj. Jan Bacza/ox.pl

Najnowsze wpisy

  • Terminarz obchodów

    Zachęcamy, aby zapoznać się z wydarzeniami związanymi z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, które będą się odbywać na terenie Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej
  • Ruch gromadkarski na Mazurach

    Mazury budzą zachwyt, zwłaszcza wśród osób przyjeżdżających na letni odpoczynek albo odbywają wędrówki po miejscach, które z różnych powodów wydają im się ciekawe. Jednak mało kto wie, że polskość nie pojawiła się tu w 1945 roku, lecz trwała od wielu wieków – zapisana w Bibliach, śpiewnikach, postyllach. A przede wszystkim – w świadomości ludzi, którzy podczas […]

    Czytaj więcej