XXIII Festiwal „Musica Sacra” w Skoczowie

Po raz 23. w Skoczowie w dniach 20-22 maja 2018 roku odbywa się Panorama Sztuki Chrześcijańskiej „Musica Sacra”. Patronat nad festiwalem objął bp Adrian Korczago.

20 maja w ewangelickim kościele św. Trójcy w Skoczowie wystąpił akordeonista Marcin Wyrostek wraz z zespołem Corazon. Kościół wypełnił się pięknymi dźwiękami instrumentów i śpiewu.

Bp Adrian Korczago w swoim pozdrowieniu skierowanym do zebranych przekazał życzenia świąteczne związane z Zesłaniem Ducha Świętego i wyraził radość z ekumenicznego świętowania. Wskazywał, iż Duch Święty wykorzystuje muzykę jako instrumentarium w oddziaływaniu na duszę i serce człowieka. Przywołując słowa papieża Jana Pawła II o Duchu Świętym odnawiającym oblicze „tej ziemi” biskup życzył zebranym, by nie zaprzepaścić zapoczątkowanego przed laty ekumenicznego potencjału otwartości i serdeczności na siebie nawzajem – szczególnie w kontekście stulecia odzyskania niepodległości oraz przyłączenia Diecezji Cieszyńskiej do Konsystorza w Warszawie.

W ramach festiwalu odbędą się ponadto projekcje filmów, wystawa fotograficzna oraz koncert muzyki gospel w wykonaniu „God’s Property”.

Zdj. Jan Bacza/ox.pl

Najnowsze wpisy

  • Wizyta delegacji Światowej Federacji Luterańskiej

    13 i 14 sierpnia 2018 roku na terenie Diecezji Cieszyńskiej przebywali przedstawiciele Rady Światowej Federacji Luterańskiej. W skład delegacji weszli m.in. abp Estonii Urmas Viilma – wiceprezydent ŚFL na region Europy Środkowo-Wschodniej oraz przedstawiciele z Niemiec, Słowacji i Polski.

    Czytaj więcej
  • Promocja książki „Biskup Juliusz Bursche. Ślady pamięci zatrzymane w kadrze”

    Promocja książki „Biskup Juliusz Bursche. Ślady pamięci zatrzymane w kadrze” Burmistrz Miasta Wisła Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle serdecznie zapraszają na promocję książki  8 września 2018 r. o godz. 17.00. w sali głównej biblioteki, Dom Zdrojowy pl. Hoffa 3. W programie m.in.: Promocja publikacji – Danuta Szczypka Spotkanie z Rodziną Biskupa – […]

    Czytaj więcej