20. Ewangelicki Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar ks. Andrzeja Hauptmana w Zabrzu

10 listopada 2018 roku w hali MOSiR w Zabrzu zorganizowano 20. Ewangelicki Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar ks. Andrzeja Hauptmana. W rozgrywkach wzięło udział kilka drużyn reprezentujących diecezję cieszyńską.

W turnieju podzielonym na dwie kategorie wiekowe (juniorzy i seniorzy) swoje zespoły wystawiły parafie z Brennej-Górek, Cisownicy, Drogomyśla (w tym filiały Bąków i Pruchna), Dzięgielowa, Goleszowa, Ustronia, Wisły-Czarne, Wisły-Jawornika. Nie zabrakło także przedstawicieli z diecezji katowickiej oraz mazurskiej.

Po zaciętych meczach turniej juniorów wygrał zespół z parafii ewangelickiej w Goleszowie, pokonując w finale piłkarzy z Zabrza, a trzecie miejsce zajęli reprezentanci Cisownicy. W turnieju seniorów triumfowała drużyna z Mikołowa, która obroniła tytuł mistrzowski. Drugie miejsce zdobyli reprezentanci Zabrza, a trzecie zawodnicy z Diecezji Mazurskiej.

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej