20. Ewangelicki Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar ks. Andrzeja Hauptmana w Zabrzu

10 listopada 2018 roku w hali MOSiR w Zabrzu zorganizowano 20. Ewangelicki Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar ks. Andrzeja Hauptmana. W rozgrywkach wzięło udział kilka drużyn reprezentujących diecezję cieszyńską.

W turnieju podzielonym na dwie kategorie wiekowe (juniorzy i seniorzy) swoje zespoły wystawiły parafie z Brennej-Górek, Cisownicy, Drogomyśla (w tym filiały Bąków i Pruchna), Dzięgielowa, Goleszowa, Ustronia, Wisły-Czarne, Wisły-Jawornika. Nie zabrakło także przedstawicieli z diecezji katowickiej oraz mazurskiej.

Po zaciętych meczach turniej juniorów wygrał zespół z parafii ewangelickiej w Goleszowie, pokonując w finale piłkarzy z Zabrza, a trzecie miejsce zajęli reprezentanci Cisownicy. W turnieju seniorów triumfowała drużyna z Mikołowa, która obroniła tytuł mistrzowski. Drugie miejsce zdobyli reprezentanci Zabrza, a trzecie zawodnicy z Diecezji Mazurskiej.

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej