20-lecie powiatu cieszyńskiego

8 października 2018 roku uroczyście świętowano 20-lecie działalności powiatu cieszyńskiego. Diecezję Cieszyńską reprezentował ks. radca Waldemar Szajthauer.

W obchodach wzięli udział zaproszeni goście, włodarze miast i gmin wchodzących w skład powiatu oraz radni powiatu poprzednich kadencji. W trakcie uroczystości zaprezentowano działalność powiatu, wskazano na najistotniejsze obszary działań w ostatnich 20 latach – edukację, inwestycje drogowo-mostowe i komunikacyjne. Nadano także Sztandar Powiatu Cieszyńskiego. Słowa pozdrowienia do zebranych w oparciu Psalm 50,14: Ofiaruj Bogu dziękczynienie i spełnij Najwyższemu śluby swoje skierował ks. radca Waldemar Szajthauer.

Podczas obchodów odbyła się również projekcja filmu o powiecie oraz koncert muzyczny w wykonaniu Orkiestry Kameralnej ARTIS pod batutą Jean-Claude’a Hauptmanna.

Fot. Gazeta Codzienna

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej