20-lecie powiatu cieszyńskiego

8 października 2018 roku uroczyście świętowano 20-lecie działalności powiatu cieszyńskiego. Diecezję Cieszyńską reprezentował ks. radca Waldemar Szajthauer.

W obchodach wzięli udział zaproszeni goście, włodarze miast i gmin wchodzących w skład powiatu oraz radni powiatu poprzednich kadencji. W trakcie uroczystości zaprezentowano działalność powiatu, wskazano na najistotniejsze obszary działań w ostatnich 20 latach – edukację, inwestycje drogowo-mostowe i komunikacyjne. Nadano także Sztandar Powiatu Cieszyńskiego. Słowa pozdrowienia do zebranych w oparciu Psalm 50,14: Ofiaruj Bogu dziękczynienie i spełnij Najwyższemu śluby swoje skierował ks. radca Waldemar Szajthauer.

Podczas obchodów odbyła się również projekcja filmu o powiecie oraz koncert muzyczny w wykonaniu Orkiestry Kameralnej ARTIS pod batutą Jean-Claude’a Hauptmanna.

Fot. Gazeta Codzienna

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej